جزییات خبر

با استفاده از ظرفیتهای عملیاتی پالایشگاه هشتم

عملیاتی شدن مخازن آب آتش نشانی تاسیسات متمرکز عسلویه

عملیاتی شدن مخازن آب آتش نشانی تاسیسات متمرکز عسلویه
(سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۴۸

سرپرست اچ اس ایی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: مخازن ذخیره آب آتش نشانی تاسیسات متمرکز عسلویه به منظور بهره‌برداری در شرایط اضطراری راه‌اندازی و عملیاتی گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ جاوید مظاهری، سرپرست اچ اس ایی پالایشگاه هشتم با بیان این مطلب افزود: با استفاده از ظرفیت‌های عملیاتی پالایشگاه هشتم مجتمع و پیمانکار پروژه، فرآیند رفع نواقص و راه‌اندازی مخازن آب آتش نشانی تأسیسات متمرکز با موفقیت انجام گردید.

وی ادامه داد: به علت اتصال خطوط خروجی هر دو مخزن به یک خط مشترک ریسک مترتب بر آن ناحیه افزایش و در نتیجه عملیات تأمین و انتقال آب سیستم اطفایی متوقف گردیده که با پیش بینی و برنامه ریزی دقیق قبلی کلیه ریسک‌های موجود شناسایی و تمهیدات مورد نیاز با استقرار تراک‌های آتش نشانی مجتمع و نفت ستاره خلیج فارس اجرایی گردید.

مظاهری در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون هر دو مخزن آب آتش نشانی در تأسیسات مذکور به ظرفیت هر یک 20 هزار متر مکعب قابلیت بهره برداری در شرایط اضطراری را خواهند داشت.

این مقام مسئول افزود: همزمان با راه‌اندازی تانک‌های مذکور، رفع نواقص پمپ‌های آب آتش نشانی و سیستمهای اعلام و اطفای حریق مخازن ذخیره و نیز تامین مواد شیمیایی اطفایی به مقدار مورد نیاز توسط این مدیریت مورد پیگیری و تامین قرار گرفته است.

مظاهری ضمن تشکر از حمایت‌های وافر مدیریت پالایشگاه، از مجموعه عملیاتی پالایشگاه هشتم، HSE ستاد و مدیریت پالایشگاه هفتم جهت همکاری در تأمین آب این مخازن قدردانی نمود.

گفتنی است مخازن متمرکز متشکل از 8 مخزن با ظرفیت هریک 80 هزار متر مکعب برای ذخیره، انتقال و صادرات میعانات گازی تحت مدیریت پالایشگاه هشتم هم اکنون مورد بهره برداری می‌باشد.


خبر
(سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید