جزییات خبر

در سایه ی همدلی

کارکنان پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی خون اهدا کردند

کارکنان پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی خون اهدا کردند
(یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸

کارکنان پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با استقرار تیم سازمان انتقال خون استان بوشهر در پالایشگاه و با رعایت دقیق موارد بهداشتی ، خون اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ رضا رئیسی ، رئیس آتش نشانی پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان داشت: به منظور کمک‌رسانی در شرایط بهداشتی حاکم بر کشور، اداره HSE پالایشگاه ششم مجتمع با حمایت مدیریت این پالایشگاه اقدام به هماهنگی با سازمان انتقال خون استان بوشهر به منظور استقرار اکیپ سیار آن سازمان در پالایشگاه و تسهیل شرایط اهدای خون توسط همکاران داوطلب نمود.

رئیسی در ادامه گفت: در همین راستا با موافقت مدیر کل سازمان انتقال خون استان ، سرکار خانم عبیدی و بازدید رئیس پایگاه انتقال خون کنگان از کلینیک پالایشگاه ششم، اکیپ سیار سازمان انتقال خون در کلینیک پالایشگاه ششم مستقر و به داوطلبان اهدای خون خدمات ارائه نمودند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان و متقاضیان اعم از کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد مستقیم و پیمانکار شاغل در تمامی پالایشگاههای مستقر در سایت یک مجتمع به تعداد 116 مورد مراجعه نمودند که از این میزان، تعداد 70 مورد خونگیری و تعداد 30 مورد نمونه‌گیری انجام شد.


رئیسی یادآور شد: خون،حیاتی‌ترین نیازمندی بیماریهای خاص(بیماران هموفیلی، تالاسمی، نوزادان نارس)، حادثه‌دیدگان تصادفات و حوادث و سایر بیماران است. یک کیسه خون میتواند جان سه نفر را نجات دهد. گلبول قرمز برای حادثه‌دیدگان تصادفات و حوادث و نوزادان نارس، پلاکت برای بیماران سرطانی، پلاسما برای بیماران هموفیلی مورد استفاده قرار میگیرد.


وی ادامه داد: امکانات سازمان انتقال خون استان بوشهر جهت اهدای پلاسمای خون بهبود یافتگان بیماری کووید 19 نیز توسعه یافته و داوطلبان می توانند در راستای کمک به همنوعان از امکانات ایجاد شده استفاده نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به رعایت دقیق مسائل بهداشتی در این فرایند اهدا خون خاطرنشان کرد: تمامی تمهیدات لازم به منظوررعایت دستورالعملها و پروتکلهای مقابله با ویروس کرونا و اصول بهداشت فردی و محیطی اتخاذ گردید و با نظارت واحد بهداشت اداره HSE اهداکنندگان با خیال آسوده نسبت به این کار انسان دوستانه و خداپسندانه اقدام نمودند.

رئیسی گفت: نظر به کاهش شدید ذخایر خونی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، ترس‌های کاذب اهداکنندگان خون از ابتلا به ویروس کرونا، محدودیت های تردد، و از سوی دیگر باورهای اشتباه برخی از کارکنان مبنی بر عدم امکان استفاده از خون کارکنان منطقه عملیاتی پارس که ناشی از شیوع بیماری مالاریا در منطقه طی سال 1388 بوده و برطرف شده است، میزان عرضه و تقاضای خون و فراورده های خونی نامتعادل گشته و بیماران نیازمند، در معرض خطر کمبود خون و فرآورده‌های خونی و از دست دادن زندگی خود بودند.

1
1
1


خبر
(یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید