جزییات خبر

تأمین امنیت انرژی در کشور توسط مجتمع گاز پارس جنوبی؛

با پتانسیل تولید روزانه بالغ بر 560 میلیون متر مکعب گاز

با پتانسیل تولید روزانه بالغ بر 560 میلیون متر مکعب گاز
(سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۲

مجتمع گاز پارس جنوبی با 25 فاز پالایشگاهی فعال و با برداشت حداکثری از مخازن مشترک و انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی سالیانه با آمادگی کامل در حال تولید گاز و سایر محصولات مرتبط است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ علی احمدی، مدیر هماهنگی و نظارت بر توزیع مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی با قابلیت اطمینان 99.5 درصد آمادگی لازم جهت ایفای نقش خطیر خود در تأمین انرژی مورد نیاز کشور به‌خصوص در ماه‌های سرد پیش رو را دارد.

وی با بیان اینکه با شروع سرمای هوا در کل کشور در حال حاضر پالایشگاه‌های این مجتمع با حداکثر ظرفیت تولید در سرویس هستند، اظهار داشت: پتانسیل تولید روزانه در این مجتمع، بالغ بر 560 میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده بوده ، که معادل بیش از 70 درصد تولید گاز کشوراست.

ارسال روزانه 12 هزار تن اتان به پتروشیمی های عسلویه

احمدی، مدیر هماهنگی و نظارت بر توزیع مجتمع گاز پارس جنوبی در خصوص سایر تولیدات مجتمع گفت: پتانسیل روزانه تولید اتان در این مجتمع بالغ بر12 هزار تن اتان بوده، که برای تأمین خوراک پتروشیمی‌های عسلویه استفاده می‌شود.

وی میزان تولید میعانات گازی این شرکت را روزانه بالغ بر 780 هزار بشکه عنوان کرد و گفت: این ماده با ارزش به منظور صادرات و تأمین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پتروشیمی نوری تولید می‌شود.

این مقام مسئول همچنین تولید روزانه ال.پی.جی مجتمع گاز پارس جنوبی را روزانه بالغ بر 16 هزار تن بیان کرد و اظهار داشت: تولید روزانه بالغ بر 2 هزار و 500تن گوگرد نیز توسط مجتمع گاز پارس جنوبی صورت می‌گیرد که مصارف صادراتی دارد


خبر
(سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید