جزییات خبر

رئیس آموزش نیروی انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی

تحقق بیش از 61 هزار و 173 نفر ساعت آموزش از ابتدای سال تا کنون در مجتمع گاز پارس جنوبی

تحقق  بیش  از 61  هزار و 173 نفر ساعت آموزش از ابتدای سال تا کنون در مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۳۰

رئیس آموزش نیروی انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: توسعه دانش و مهارت کارکنان مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی با هدف تربیت نیروهای کارآمد، مدیران خلاق و برجسته جهت صدور مدیران توانمند، یکی از نگاه های استراتژیک آموزش می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ رامین پور اسماعیل در این مورد عنوان کرد: توسعه دانش و مهارت کارکنان بمنظورتربیت کارکنان مجتمع به کارکنانی با توانایی بین المللی، تربیت کارکنان مستعد و دارای زمینه مناسب به مدیران خلاق و برجسته جهت صدور مدیران پالایشی صنعت نفت و الگوشدن آموزش گاز پارس جنوبی درسطح کشور، نگاه استراتژیک آموزش مجتمع می باشد.

تغییر رویکرد از آموزشهای حضوری به مجازی باتوجه به شرایط کرونایی

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا و بروز بیمار کووید19 باتوجه به محدودیت های بوجودآمده و پیرو ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین دستورالعمل های وزارتی و داخلی شرکت به جهت الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و بویژه ممنوعیت در برگزاری دوره های آموزشی حضوری، برنامه پیاده سازی و اجرای دوره های آموزشی به صورت مجازی آنلاین وآفلاین در دستور کار قرارگرفت.

این مقام مسئول افزود: این واحد با همکاری و مساعدت واحد ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی های کارشناسی در خصوص نرم افزارها و سامانه های مدیریت آموزش شرکت های مختلف درسطح کشور و همچنین الگوبرداری از مراکز دانشگاهی و سایر موسسات آموزشی را به عمل آورد.

پور اسماعیل ادامه داد: پس از بررسی ها به جهت جلوگیری از فوت وقت از اوایل اردیبهشت این واحد موفق شد دوره های آموزشی را با بهره گیری از نرم افزار Adobe connect بصورت برخط برگزار نماید.

رئیس آموزش نیروی انسانی مجتمع بیان کرد: با توجه به تعداد زیاد دوره های پیش بینی شده در تقویم سالانه مجتمع، لازم بود از سامانه ای باعنوان مدیریت آموزش LMS جهت مدیریت دوره ها و سهولت استفاده فراگیران استفاده شود که ضمن هماهنگی با آموزش ستاد ملی گاز،تا زمان شناسایی و پیاده سازی سامانه ای یکپارچه در شرکت های تابعه، این واحد ضمن شناسایی سامانه مناسب بر اساس مدلهای جهانی، موفق به اجرای دوره ها در این سامانه با آدرس اینترنتی LMS.SPGC.IR گردید.

به گفته ی وی؛ می‌توان به ارسال کتاب بدون مراجعه حضوری همکاران و همچنین اطلاع رسانی جهت بهره برداری واستفاده کارکنان ازکتابخانه الکترونیکی شرکت با 2255 فایل الکترونیکی اشاره کرد.

سایر موارد محقق شده واحد آموزش نیروی انسانی در مجتمع گاز پارس جنوبی در سال جاری

وی افزود: ارایه آموزش های زبان ( انگلیسی، فرانسه و آلمانی ) بصورت مجازی و از طریق واتساپ، برای کارکنان رسمی، قرارداد مستقیم و پیمانکار و خانواده های ایشان توسط مربی آموزش یکی از موارد مهم در شرایط کنونی سال جاری می باشد.

پور اسماعیل ادامه داد: تحقق بالغ بر61 هزارو 173 نفرساعت آموزش شامل 36 هزارو 395 نفرساعت آموزش نیروهای رسمی ، 6 هزار و 266 نفرساعت آموزش نیروهای قرارداد مستقیم ، 18 هزار و 312 نفرساعت آموزش پیمانکاران و... در نیمه نخست سال جاری تحقق یافت.

وی در این خصوص عنوان داشت: برگزاری 58درصد دوره ها از نوع شغلی ، عمومی 32درصد و بهبود مدیریت 10درصد نیز با موفقیت به مرحله ی اجرا رسید.

پور اسماعیل با اشاره به طرح پیاده سازی نظام آموزش شاغلین پیمانکاری و صلاحیت حرفه ای با کمک فنی حرفه ای عنوان داشت: نهایی سازی استانداردهای شغلی و آموزشی حوزه بهره برداری و مهندسی پالایش فر آیند، فراهم نمودن مقدمات لازم و تیم سازی به منظور تهیه استانداردهای شغلی و آموزشی حوزه های تعمیرات مکانیک و تعمیرات ابزار دقیق در سطح شرکت های پالایش گاز کشور و شروع کار و اخذ موافقت های لازم جهت برگزاری آزمون های تعیین سطح, آموزش و دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای برای مشاغل پیمانکاری(مسئولین دفاتر و آبدارچی)بر اساس استانداردهای موجود سازمان فنی و حرفه ای از مهمترین موارد می باشد.

وی با توجه به اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی بعنوان دبیرخانه تدوین استانداردهای شغلی فنی و حرفه ای درسطح شرکت های پالایشی ملی گاز تعیین گردیده است افزود: تحقق بیش از 9132 نفرساعت آموزش زبان انگلیسی جهت کارکنان، برنامه‌ریزی و اجرای طرح کپسولی آموزش مدیران ، آموزش کپسولی دوره طرح ریزی استراتژیک سازمان با حضوربیش از 20 نفر از مدیران شامل آموزشهای کلاسی،کلیپ های آموزشی،مقالات علمی،کارت آموزشی و پادکست موارد مهم انجام شده در این خصوص می باشد

وی ادامه داد: اجرای پودمان آموزشی مهارتهای مدیریتی با بهره مندی اساتید برتر برای روسا ومدیران باهدف بهبود مهارت مدیریت ورهبری، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی بدو استخدام ویژه 7 نفر از کارآموزان جدیدالاستخدام جذب سال99، تهیهRFP و مقدمات پیمان برای اجرای آموزشهای کوچینک ویژه مدیران ارشد ، طراحی و اجرای پروژه تولید محتوای آموزشی در زمینه مستند سازی عملیات تعمیرات اساسی تاسیسات و تهیه مقدمات پیمان برای طرح صلاحیت حرفه ای کارکنان حوزه منابع انسانی مجتمع از دیگر موارد مهم اجرا شده می باشد.

این مقام مسئول در پایان افزود: خرید 219 جلد کتاب از نمایشگاه بین المللی و تجهیز کتابخانه آموزش مجتمع باظرفیت بالغ بر 12300 جلد و فراهم نمودن امکان مشاهده موجودی کتابهای کتابخانه بامراجعه به پرتال آموزش و یا به سایت LIB.NIGC.IR و ثبت سفارش جهت دریافت کتاب و همچنین مشاهده و دریافت (دانلود) منابع الکترونیکی از گام های موثر انجام شده واحد آموزش مجتمع از ابتدای سال تا کنون است.


خبر
(یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید