جزییات خبر

معاون مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی؛

تولید روزانه بیش از 650 میلیون متر مکعب گاز شیرین در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید روزانه بیش از 650 میلیون متر مکعب گاز شیرین در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۳

معاون مدیرعامل مجتمع گازی در نشست با معاون وزیر کشور گفت: با برنامه ریزی دقیق و تلاش متخصصان و کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی، به تولید روزانه بیش از 650 میلیون متر مکعب گاز شیرین دست یافته ایم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ جلسه با موضوع توسعه اقتصادی شهرستان های عسلویه، کنگان، دیر و جم با حضور دکتر دین پرست معاون وزیر کشور، مهندس خرمدل مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارس، مهندس حسنی مدیرعامل پتروشیمی پارس و رئیس شورای راهبردی پتروشیمی ها، مدیران ومسئولان استان بوشهر و عسلویه و مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی در فازهای 20 و 21 مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید.


حسین شمشیری، معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در این جلسه به ارائه آمار از آخرین وضعیت مجتمع پرداخت گفت: در حال حاضر 12 پالایشگاه در پارس یک و دو تحویل این مجتمع شده است.


وی افزود: 2 پالایشگاه 11 و 12 حدود یک ماه پیش تحویل مجتمع گاز پارس جنوبی شده است و بخش خشکی فاز 14 نیز در حال تکمیل است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.


معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، با بیان اینکه با تکمیل این پالایشگاه ها در مجموع مدیریت 13 پالایشگاه توسط مجتمع گاز انجام خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر بخش دریا فاز 14 با همکاری شرکت نفت و گاز پارس راه اندازی شده و گاز تولید سکوهای آن در سایر فازها در حال استفاده است.


مهندس شمشیری با بیان اینکه هم اکنون حدود 75 درصد گاز کشور توسط مجتمع تولید می شود، گفت: در حال حاضر تولید گاز شیرین مجتمع روزانه 650 میلیون متر مکعب است.


این مقام مسئول در ادامه افزود: همچنین معادل 650 هزار بشکه در روز محصول فرعی میعانات گازی در مجتمع تولید می شود که بخشی از آن به پتروشیمی ها، بخش زیادی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بخشی نیز صادر می شود.


معاون مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه روزانه 10 هزارتن اتان توسط پالایشگاه های پارس جنوبی تولید می شود، گفت: این اتان خوراک پتروشیمی های 17 گانه منطقه را تأمین می کند.

وی در ادامه میزان گوگرد تولیدی در مجتمع را 2 هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: بیش از 2 هزار تن ال پی جی نیز در پارس جنوبی تولید می شود.


مهندس شمشیری در پایان با بیان اینکه این استمرار تولید مدیون تلاش حدود 18 هزار نیرو انسانی در سطح مجتمع است، اظهار داشت: مطابق بخش نامه ارسالی از وزارتخانه طرح طبقه بندی مشاغل و ساماندهی نیروهای پیمانکاری در اولویت های مجتمع قرار دارد و در حال انجام است.خبر
(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید