جزییات خبر

در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی محقق می شود؛

افزایش 380 درصدی تولید اتان در سال جهش تولید

افزایش 380 درصدی تولید اتان در سال جهش تولید
(سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹) ۰۸:۰۵

با راه اندازی و انجام تغییرات فرآیندی تولیدات فاز 19 رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمد نعمتی، رئیس بهره برداری پالایشگاه دهم با بیان اینکه اتان یک محصول استراتژیک و حیاتی در پالایشگاه های گازی محسوب می شود، گفت: اتان خوراک پتروشیمی هاست که قلب تپنده ی اقتصادی کشور می باشند و اتان تحویلی به پتروشیمی ها از نظر قیمت و ارزش افزوده بسیار حایز اهمیت است.

وی افزود: تا قبل از مرداد ماه سال جاری در فرآیند زنجیره تولید گاز از فرآیند ژول تامسون استفاده می شد که به لحاظ فرآیندی بازده پایینی در تولید محصولات ارزشمند اتان و پروپان دارد.

نعمتی می گوید: با تکمیل مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی توربو اکسپندرهای فاز اول، ردیف های گازی اول و دوم در مرداد ماه تولید محصول با ارزش اتان به میزان 750 تن در روز افزایش یافته که با توجه به میزان تولید روزانه قبلی افزایش 150 درصدی اتان را به همراه داشته است.

همچنین با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، توربواکسپندرهای فاز دوم، ردیف های گازی سوم و چهارم، به ترتیب در نیمه اول شهریور و پاییز امسال به مرحله بهره برداری خواهد رسید که در مجموع میزان کل تولید اتان پالایشگاه به 2000 تن در روز می رسد. با این میزان تولید شاهد رشد 380 درصدی در تولید اتان خواهیم بود.

شایان ذکر است؛ تمام مراحل نصب، پیش راه اندازی و راه اندازی این تجهیزات توسط شرکت های داخلی و با همکاری و تکیه بر توان نیروهای متخصص پالایشگاه دهم انجام گردید و در سال جهش تولید گام بزرگی در راستای افزایش تولید اتان و ایجاد ارزش افزوده برداشته شد.

وی افزود: این موفقیت و تجربه ی ارزشمند راه اندازی این تجهیز حساس و مهم قطعا سرمایه گرانبهایی برای مجتمع است.


1


خبر
(سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹) ۰۸:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید