جزییات خبر

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

افزایش تولید اتان فازهای 20 و 21

افزایش تولید اتان فازهای 20 و 21
(شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۲۸

هادی چابوک؛ مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در راستای تحقق نامگذاری سال جاری به‌نام جهش تولید، از ابتدای سال جاری برنامه‌های لازم جهت تحقق این شعار در دستور کار واحدهای مختلف پالایشگاه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه در خصوص محصول استراتژیک اتان این مهم محقق شده است و تلاش‌ها جهت دسترسی به ظرفیت طراحی تولید اتان در حال پیگیری است.

چابوک افزود: با همکاری گروه‌های مختلف پالایشگاه مهندسی، بهره‌برداری و تعمیرات میزان تولید اتان پالایشگاه پس از انجام تعمیرات اساسی پالایشگاه و با اقدامات اثربخشی همچون تعمیرات اساسی توربواکسپندرهای هر چهار ردیف تصفیه گازی رشد چشمگیر داشته است.

وی با بیان اینکه این کار برای اولین بار صورت گرفته و نقش بسزایی در تولید اتان پالایشگاه هشتم داشته است، اظهار داشت: بهینه‌سازی شرایط فرآیندی و تغییر سیکل احیای بسترهای خشک کن ردیف‌های گازی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راسستاست که با نظر سازنده انجام شد.

به گفته چابوک این کار باعث افزایش تولید 3 تن بر ساعت اتان شده است و ارزش این افزایش حدود 16 هزار دلار است.

وی افزود: در حال حاضر نیز پس از انتخاب پالایشگاه هشتم بعنوان پایلوت برای تست حذف گاز دی اکسید کربن با هدف افزایش بازیافت اتان از سوی مدیریت محترم هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز، پس از برگزاری جلسات مقدماتی و بررسی شرایط و تهیه دستورالعمل‌های فرآیندی، تست مذکور از تاریخ 26/4/1399 با هماهنگی آن مدیریت شروع و در حال اتجام است. چابوک اظهار داشت: با انجام این موارد نیز بدون نیازمندی تغییر یا افزودن تجهیزات جدید و فقط با بهینه‌سازی شرایط فرآیندی افزایش محصول اتان حاصل می‌شود.

خبر
(شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید