جزییات خبر

با انجام 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت
(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۲۵

با تلاش و همت شبانه روزی متخصصان و کارکنان، تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی مطابق با برنامه و با دستیابی حداکثری به اهداف برنامه ریزی شده، دو روز زودتر از برنامه در تاریخ 29 خرداد ماه به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛هادی چابوک ، مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با تلاش و همت شبانه روزی متخصصان و کارکنان پالایشگاه هشتم، عملیات تعمیرات اساسی این پالایشگاه با انجام 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی و بدون حادثه ی ناتوان کننده با موفقیت پایان یافت.

چابوک در ادامه یادآور شد: ویژگی خاص تعمیرات امسال همزمانی با شیوع ویروس کرونا بود که با رعایت و اجرایی نمودن تمامی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده، ضمن اطمینان از سلامتی کلیه پرسنل در مراحل جذباز طریق غربالگری و انجام تستهای تشخیصی اولیه، با دقت نظر و نظارت هوشمندانه همکاران HSE و همکاری کلیه ارکان اجرایی پروژه در طول بازه اجرای کار، از بروز هرگونه ابتلا و شیوع این بیماری پیشگیری گردید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مهم با توجه به حضور جمعیت روزانه بالغ بر 1300 نفر شامل پرسنل ثابت رسمی و پیمانکار در کنار نیروهای موقت تعمیراتی و همچنین پیمانکاران رفع پانچ پروژه، از نقاط حایز اهمیت این پروژه میباشد.

مدیر پالایشگاه هشتم بیان کرد: در بازه تعمیرات اساسی سال جاری در مجموع تعداد 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی اجرایی گردید که از این مهم می توان به بازرسی داخلی اولیه حدود 100 تجهیز، تعویض،‌تعمیر و کالیبراسیون تعداد 450 عدد شیر صنعتی و اطمینان، اجرای 14 مورد طرح اصلاح و نوسازی خطوط 44 اینچ واحد بازیافت گوگرد اشاره نمود.

وی با اشاره به اقدامات مهم در عملیات تعمیرات اساسی گفت: از جمله مهمترین اقدامات انجام شده می توان به انجام تعمیرات اساسی،‌نقشه برداری از قطعات داخلی و تنظیمات تجهیزات کنترلی و آموزش نیروی انسانی تجهیز استراتژیک توربو اکسپندر درواحد بازیافت اتان ردیف سوم تصفیه گاز اشاره نمود.
این مقام مسئول ادامه داد: اقدامات انجام شده با توجه به عدم ارایه هر گونه پاسخگویی سازنده خارجی در قبال تعهداتی نظیر تامیین قطعات یدکی و الزامات نرم افزاری و سخت افزاری سیستم کنترل،انشالله در آینده نزدیک مجتمع را در کلیه پالایشگاههای دارای تجهیز مشابه از خدمات و حضور سازنده خارجی بی نیاز خواهد نمود.

چابوک ادامه داد: همچنین اقدامات ارزشمندی در راستای افزایش پایداری سیستمها و تجهیزات برقی و کنترلیپالایشگاه به انجام رسید که این مهم در بهبود شاخص اطمینان تولید پالایشگاه موثر خواهد بود.

به گفته ی وی، علاوه بر این، در فرصت تعمیرات اساسی سال جاری، رفع بالغ بر 300 فقره پانچ مربوط به پروژه ، برنامه ریزی و اجرایی گردید که از موارد مهم میتوان به تعویض اریفیسهای نصب شده بر روی سامانه اندازه گیری کمی و کیفی گاز صادراتی Fiscal metering با هدف افزایش دقت اندازه گیری این سامانه اشاره نمود.

شایان ذکر است با وجود محدودیتهای متعدد در منابع عمومابه واسطه همزمانی با تعمیرات اساسی در دیگر پالایشگاهها،تعمیرات اساسی این پالایشگاه در هر دو فاز دو روز زودتر از موعد مقرر و بدون وقوع هر گونه حادثه با موفقیت به پایان رسید.

مسلما تحقق این دستاورد ارزشمند، بدون حضور شبانه روزی، مسوولانه و عموما فراوظیفه ای تیم اجرایی پروژه متشکل از همکاران ساعی و گرانقدر رسمی و پیمانکار و همچنین پشتیبانی ارزشمند همکاران ستادی بخصوص مدیریت محترم عملیات امکانپذیر نبود که از این طریق از زحمات و حمایتهای این عزیزان قدردانی میگردد.
خبر
(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید