جزییات خبر

همسو با تولید پایدار و مستمر گاز

عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد

عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با تکیه بر دانش بومی و نیروهای جوان، کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سهیل رفیعی، سرپرست مدیریت پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: عملیات تعمیرات اساسی در فاز 19 مجتمع گاز پارس جنوبی از تاریخ 20 خرداد ماه آغاز و در بازه زمانی 23 روزه زمانبندی شده و با رعایت دقیق مسائل ایمنی و بهداشتی پایان خواهد یافت.
وی در این باره عنوان داشت: با تکیه بر توان داخلی، تعمیرات اساسی سال جاری در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی جهت انجام 2 هزار و 663 درخواست کار تعمیراتی برنامه ریزی شده است.

رفیعی در ادامه با اشاره به سال جهش تولید خاطرنشان کرد: با انجام دقیق و منظم کلاس های آموزشی در حوزه ی ایمنی و بهداشت و با توجه به شرایط خاص تعمیرات اساسی در سال جاری و شیوع ویروس منحوس کرونا در جهان و کشور، توانسته ایم با تلاش کارکنان و متخصصان واحد ایمنی و بهداشت آموزش های لازم را جهت بیش از 450 نیروی انسانی پیاده سازی نماییم.

این مقام مسئول به مهمترین اقدامات و فعالیت های برنامه ریزی شده در دوره ی تعمیرات اساسی اشاره نمود و یادآور شد: مهمترین فعالیت ها برنامه ریزی شده در حال انجام کار بر روی ,برج ها ,بازرسی های دوره ای تجهیزات ثابت , تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات برقی و ابزار دقیقی ,عملیات جوشکاری ,تعویض بستر کاتالیستی درایر ردیف اول گازی ,ترمیم پوشش داخلی و بازرسی Preflash Drum ,بازرسی و تمیز کاری ریبویلرهای برج احیا ,رفع نشتی از خطوط هدر بخار ,رفع مشکلات مکانیکی انواع شیرالات می باشد.

وی ادامه داد: تمیزکاری و بازرسی از انواع درام ,ترمیم پوشش داخلی و بازرسی DSO seperator ,بازرسی از مبدل های حرارتی ,تعمیرات پیشگیرانه آیتم های برقی و ابزار دقیقی که در حالت نرمال قابل انجام نیستند از مهمترین فعالیت های است که در تعمیرات اساسی 1399 با همکاری واحدهای بهره برداری ,تعمیرات ,مهندسی ,بازرسی فنی و ایمنی انجام خواهد شد.
سرپرست مدیریت پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: عملیات تعمیرات اساسی در سال جاری با همکاری واحد های بهر برداری، تعمیرات، مهندسی، بازرسی فنی و ایمنی ، حراست محقق خواهد شد.

رفیعی در ادامه گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری بعنوان گ سال جهش تولید" تمام توان و نیروی خود را جهت شکوفایی و افزایش تولید با رعایت تمامی مساعل ایمنی و بهداشت و بخصوص محیط زیست پیرامونی به کار خواهیم گرفت و نیروهای متخصص این پالایشگاه جهت انجام این ماموریت بزرگ همواره با امادگی لازم گام بر می دارند.خبر
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید