جزییات خبر

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی

نقش موثر پالایشگاه هشتم در جهت پاکسازی خاک و جلوگیری از گسترش لایه های نفتی در منطقه عسلویه

نقش موثر پالایشگاه هشتم در جهت پاکسازی خاک و  جلوگیری از گسترش لایه های نفتی در منطقه عسلویه
(سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۱۸

پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با دریافت کل میعانات گازی بازیافت شده، نقشی موثری در جهت پاکسازی خاک و جلوگیری از گسترش لایه های نفتی و انتشار میعانات هیدروکربنی به آب های زیر زمینی منطقه عسلویه ایفا نموده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: متخصصان و کارکنان پرتلاش پالایشگاه هشتم با تکیه بر دانش روز و اقدامات نوآورانه توانسته است نقش بسیار موثری در جهت پاکسازی خاک و جلوگیری از گسترش لایه های نفتی در منطقه ی عسلویه داشته باشد.

هادی چابوک در این خصوص ادامه داد: در پی بروز حادثه نشتی در خطوط مشترک میعانات گازی انتقالی به مخازن ستاره خلیج فارس، این پالایشگاه بعنوان عضوی از مجتمع معظم گاز پارس جنوبی و در راستای تعهد عملی به مشی تبیین شده در بیانیه خط مشی خود در قبال صیانت و حفاظت از محیط زیست، تعهد در برابر مسئولیت های اجتماعی و مهمتر از آن احترام به حقوق جامعه محلی و همسایگان پیرامونی، اقدام به دریافت و بازیافت حجم قابل توجهی از میعانات گازی منتشر شده در منابع زیرزمینی منطقه نموده است.

چابوک در ادامه با بیان این مطلب افزود: پس از تشکیل کمیته اضطراری با محوریت سازمان منطقه ویژه، این پالایشگاه به نمایندگی از مجتمع گاز پارس جنوبی در کمیته مذکور بطور فعال حضور یافته و مسئولیت دریافت میعانات انتشار یافته به آب های زیرزمینی را به عهده گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به عدم امکان بازگرداندن میعانات بازیافتی به چرخه تولید، تغییرات فرایندی لازم با اولویت مورد مطالعه قرار گرفته و طرح اصلاحی مربوطه با فوریت اجرایی گردید.

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: با ایجاد تغییرات و اصلاحات مورد اشاره، ظرفیت دریافت میعانات گازی متناسب با فاز اول مدیریت آلاینده های هیدروکربنی و پاکسازی آبهای زیرزمینی منطقه عسلویه به صورت ایمن اجرایی گردیده است.

 
وی گفت: فرایند فوق الذکر از شهریور ماه سال 1398 آغاز و با تلاش محیط زیست و HSE ارشد سازمان منطقه ویژه و تعامل بی وقفه کارکنان این پالایشگاه در حال اجرا می باشد.

تقدیر سازمان منطقه ویژه انرژی پارس از مدیریت و کارکنان پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی

سازمان منطقه ویژه انرژی پارس، اقدامات ارزشمند زیست محیطی مدیریت و کارکنان پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی را در پاکسازی سریع چاههای آغشته به آلاینده های هیدروکربنی، ارج نهاده و با ارسال تقدیر نامه ای مراتب قدردانی و سپاس آن سازمان را به مدیریت و کارکنان پالایشگاه هشتم اعلام داشته است.

1
خبر
(سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید