جزییات خبر

با برنامه ریزی بیش از 1950 آیتم تعمیراتی:

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد
(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۵۴

با تکیه بر توان داخلی ، اقدامات نوآورانه و با برنامه ریزی بیش از 1950 درخواست کار تعمیراتی، عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ حسن خسرو آبادی، سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه هشتم مجتمع گفت: عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی مطابق با برنامه، در بهترین شرایط از تاریخ 10 خرداد ماه با همت و تلاش شبانه روزی متخصصان و با تکیه بر دانش بومی و اقدامات نوآورانه کلید خورد و تا تاریخ 31 خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

خسرو آبادی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت دسترس پذیری تجهیزات و قابلیت اطمینان آنها در حفظ و استمرار تولید پایدار و هدف استراتژیک مدیریت دارایی های فیزیکی، مطابق دستورالعمل های بازرسی فنی، تجهیزات پالایشگاهی در دوره های منظم سالانه مورد بازبینی و تعمیرات اساسی قرار می گیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: بر این اساس در تعمیرات اساسی امسال با رعایت تمامی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده مربوط به بیماری کووید 19 و نظارت مستمر واحد HSE، برای انجام تعداد 1950 درخواست کار تعمیراتی و پانچ های باقیمانده از طرح، برنامه ریزی و تامین منابع مورد نیاز انجام شده است.

به گفته ی خسرو آبادی؛ از این تعداد درخواست کار می‌توان به بازرسی داخلی حدود 200 تجهیز اصلی شامل (انواع تانک، مبدل حرارتی، مخازن، فیلترها، درام ها...)، تعمیر و کالیبراسیون حدود 450 عدد شیر صنعتی و شیر اطمینان در سایز و کلاس مختلف اشاره نمود.

خسروآبادی در همین خصوص ادامه داد: جوشکاری حدود 250 نقطه روی مسیرهای بخار و فرآیند،حدود 14 طرح اصلاح مهندسی، تعمیرات اساسی دستگاه استراتژیک توربو اکسپندر واحد شیرین سازی ردیف سوم، بورسکوپی توربوکمپرسورهای صادرات گاز و تعمیرات دوره ای تجهیزات دوار، تجهیزات برقی و برق ورودی پالایشگاه، UPS ها و همچنین تجهیزات ابزار دقیقی و نواقص سیستم کنترل FGS,DCS,ESD و تعدادی از برنامه ها و اهداف مهم تعمیراتی که در بازه تعمیرات اساسی محقق خواهد شد..

وی گفـت: همچنین حدود 700 پانج از زمان اجرای طرح باقیمانده است که عمدتا مربوط به موارد برق و ابزار دقیق می باشد که علاوه بر فعالیت‌های تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته‌اند و از طرف مجری طرح بموازات برنامه تعمیرات اساسی، در حال انجام میباشد.

سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه هشتم خاطرنشان کرد: در حوزه اهداف استراتژیک واحد تعمیرات نیز 14 هدف مهم و تاثیر گذار تعریف شده است که تعدادی از این اهداف باید در پایان دوره تعمیرات اساسی محقق شوند که خوشبختانه مطابق با برنامه ریزی های انجام شده، اجرای آنها عملیاتی شده است و نگرانی خاصی در این مورد وجود ندارد.

خسرو آبادی ادامه داد: برای دوره تعمیرات اساسی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوید 19، حدود 400 نیروی موقت جذب شده‌اند که این تعداد علاوه بر 410 نفر نیروی پیمانکاری پالایشگاه برای تعمیرات جاری هستند.

وی گفت: در تعمیرات اساسی سال 1398 شاخص عملکردی پالایشگاه هشتم عدد 95.7% می‌باشد که در سطح مجتمع مقام اول را کسب نموده است.

خسرو آبادی در این خصوص ادامه داد: امسال نیز برای افزایش این شاخص و بهبود شاخص عملکرد زمانی تعمیرات اساسی، با شناسایی و ریشه یابی چالش های سالهای گذشته، اقدامات بسیار موثری برنامه ریزی و انجام شده است.

سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه هشتم خاطرنشان کرد: از مهرماه سال گذشته مطابق با آنالیز درخواست کارهای تعمیراتی، منابع، خدمات و اقلام یدکی مورد نیاز پیش بینی و برای تامین آنها برنامه ریزی شده است و در این راستا علاوه بر همکاری بسیار دلسوزانه کارکنان پرتلاش و پیمانکار پالایشگاه هشتم، دیگر واحدهای مجتمع نظیر مجموعه عملیات، تعمیرات اساسی ستاد و کارگاه مرکزی، همکاری بسیار صمیمانه و متعهدانه داشته اند.

همچنین این مجموعه مفتخر است که در راستای تحقق و تبین منویات حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، و همچنین یکی از سیاستهای اصولی و ملی مجتمع گاز پارس جنوبی مبنی بر استفاده از خدمات و کالاهای ایرانی و همچنین توانمند سازی شرکای تجاری، قدم های بسیار جدی و موثری بردارد.
خبر
(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید