جزییات خبر

همسو با بررسی اصلاحات و پیشنهادات تدوین سرفصل رشته کاردانی بهره برداری پالایش گاز

نشست تخصصی دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر و پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

نشست تخصصی دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر و پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۵

نشست تخصصی کارگروه تدوین سرفصل رشته بهره برداری پالایش گاز دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر و پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در نشست تخصصی به بیان راهکارها و ارائه ی روش های نوین در این حوزه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ نشست تخصصی کارگروه تدوین سرفصل رشته بهره برداری پالایش گاز دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر و پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با حضور سرکار خانم زهرا حاجیانی، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران بوشهر، کامبیز صفتی رئیس بهره برداری پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سرکار خانم مهناز عبدالهی ، معاون آموزشی دانشکده فنی و حرفه ای دختران بوشهر، معیاد خلیفیان سرپرست نوبتکاران واحدهای پالایشگاه هشتم، مجید قره داغی مسئول واحدهای پالایشگاه هشتم برگزا گردید.

این نشست در راستای بررسی اصلاحات و پیشنهادات تدوین سرفصل رشته کاردانی بهره برداری پالایش گاز، در پالایشگاه هشتم فاز ۲۰ و ۲۱ شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه برگزار شد.

قبل از برگزاری این نشست تخصصی، کارگروه تدوین سرفصل رشته بهره برداری پالایش گاز با مهندس چابوک مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی دیدار و این مقام مسئول پالایشگاهی تعامل و همکاری دانشگاه با صنعت را نقشه راه گسترش روابط حلقه مفقوده نظام مهارتی برشمرد.

مهندس حاجیانی در ابتدا به تشریح ماموریت دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخته و هدف از حضور و تشکیل جلسه، تعامل با صنعت در راستای بروزرسانی سرفصل رشته های تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای و تربیت تکنسین ماهر و توانمند مورد نیاز صنعت دانست.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران بوشهر از تعامل و همکاری مهندس چابوک مدیر پالایشگاه هشتم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه فنی و حرفه ای تقدیر و تشکر نمود.

دکتر کامبیز صفتی، رئیس بهره برداری پالایشگاه هشتم پارس جنوبی، با اشاره به نقش تکنسین های مهارتی در صنعت گاز گفت: از بستر پارس جنوبی به عنوان قطب انرژی ایران با ظرفیت پالایشگاهها، مجتمع ها و واحدهای پتروشیمی و صنایع بزرگ به عنوان دانشگاه خیلی بزرگ می توان استفاده برد. صنایع پارس جنوبی بسیار ارزشمند است و درصد قابل توجه سرمایه کشور از این قطب انرژی تامین می شود که این ظرفیت می تواند به دانشگاه فنی و حرفه ای کمک کند.

رئیس بهره برداری پالایشگاه هشتم پارس جنوبی به روز رسانی سرفصل های درسی رشته های مورد نیاز صنعت را امری لازم و ضروری دانست و بیان نمود: که این مقوله باید در دانشگاه فنی و حرفه ای تقویت و با نگاه باز به صنعت انجام شود.

در این نشست که به مدت ۳ ساعت بطول انجامید، اصلاحات و پیشنهادات سرفصل رشته بهره برداری پالایش گاز احصاء و مقرر شد توسط دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر صحافی و جهت دفاع به سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ارسال گردد.

لازم به ذکر است با توجه به صنایع عظیم نفت و گاز در قطب انرژی،تدوین سرفصل رشته بهره برداری پالایش گاز بعنوان پایلوت به دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر واگذار و مقرر گردیده است تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹اصلاحات مطابق با نیازمندی های صنایع تدوین ودفاع شود.

 

این سرفصل ها مصوب سال ۱۳۸۳ دانشگاه علمی و کاربردی می باشد که دانشگاه فنی و حرفه ای بروزرسانی آن را در راستای نیاز صنعت لازم و اجرایی دانستند.خبر
(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید