جزییات خبر

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم کلید خورد

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم کلید خورد
(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹

تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از تاریخ 15 اردیبهشت لغایت 16 خرداد ماه با آمادگی کامل تمامی تیم‌های عملیاتی کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سید محمد مهدی هاشمی، مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: مطابق برنامه اولیه قرار بود تعمیرات اساسی فاز 12 از تاریخ 20 فروردین شروع شود که به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاد.


وی افزود: در این تعمیرات به مدت 32 روز پالایشگاه نهم مجتمع از چرخه تولید ( به صورت فاز به فاز ) خارج می‌شود.


هاشمی اظهار داشت: مطابق برنامه اولیه تعمیرات اساسی مقرر بود به مدت 43 روز اجرا شود که به دلیل بیماری کرونا و تعویق برنامه و تأثیر برنامه این پالایشگاه بر سایر پالایشگاه‌ها آیتم‌های موردنیاز بازرسی فنی اولویت بندی شد و با کاهش آیتم‌های بازرسی فنی و محدودیت زمانی مدت برنامه به 32 روز تقلیل یافت.


مدیر فاز 12 می‌گوید: پالایشگاه نهم با تکیه بر توان داخلی و همگام با سال جهش تولید تمامی کالاهای مورد نیاز در تعمیرات اساسی سال جاری را از تولیدکنندگان داخلی تهیه نموده است و این مهم موجب رشد و تعالی شرکت ها و سازندگان داخلی خواهد شد.


وی در ادامه افزود: تعداد آیتم‌های پیش‌بینی شده برای انجام اقدمات مؤثر در عملیات تعمیرات اساسی سال جاری، 2 هزار و 442 مورد است.


هاشمی با بیان اینکه شروع اقدامات اولیه برای هر برنامه تعمیرات اساسی از مهرماه سال قبل آغاز می‌شود، گفت: در مهرماه سال 98 لیست متریال مورد نظر برای تعمیرات اساسی سال 99 در اختیار تعمیرات اساسی ستاد جهت تجمیع و سفارش گذاری قرار گرفت.


وی افزود: لیست کارها نیز از مهر ماه تهیه و تا آذرماه با اضافه نمودن آیتم‌های واحدهای بهره برداری، بازرسی فنی، مهندسی و تعمیرات به‌روزرسانی

خبر
(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید