جزییات خبر

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

کاهش جدی ریسک توقف تولید با تأمین اقلام از داخل کشور

کاهش جدی ریسک توقف تولید با تأمین اقلام از داخل کشور
(سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۰

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پالایشگاه دوم در مسیر خوکفایی و ساخت قطعات و تجهیزات داخل همواره پیشقدم بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ حسین باغبان، سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه پالایشگاه دوم در حوزه خودکفایی و ساخت داخل همواره پیشقدم بوده است، گفت: نوسازی بخشی از پکیج نیتروژن با تجهیزات ساخت داخل، جایگزینی AVR جدید ساخت داخل برای توربو ژنراتور و تعویض ماده رسوب زدای واحد ۱۲۶ با نمونه ساخت داخل از جمله فعالیت‌های موفق در این زمینه بوده است.

وی تأکید کرد: تأمین کالا از داخل کشور، نگرانی سازمان را در خصوص تأمین به‌موقع اقلام و‌مواد مورد نیاز برطرف می‌سازد و ‌ریسک توقف تولید را به شدت کاهش می‌دهد.

وی افزود: در همین راستا همکاری لازم با شرکت های داخلی صورت گرفته و در این راستا چندین مورد تست میدانی نیز در دست انجام است. به عنوان نمونه تست میدانی جایگزینی مورفولین مورد استفاده در واحد ۱۰۳، کاتالیست اردکان، مواد شیمیایی شبکه بخار و مواد شیمیایی واحد تصفیه خانه تاکنون در فازهای 2 و 3 صورت گرفته است.

باغبان افزود: برنامه‌هایی با مشارکت پارک علم و فناوری چند استان کشور در خصوص تجهیزات و ماشین آلات دوار و شیرهای صنعتی نیز به انجام رسیده است.

وی با بیان این مطلب گفت: در خصوص شیرهای صنعتی موفقیت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم و نگرانی تأمین بسیاری از قطعات یدکی را از طریق بومی‌سازی تکنولوژی و یا توانمندسازی سازندگان را از میان برداشته‌ایم. در خصوص ماشین‌آلات دوار نیز در سال ۹۹ به نتایج خوبی خواهیم رسید.

خبر
(سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید