جزییات خبر

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

کاهش16 درصدی میزان فلرینگ / تحقق 100 درصدی برنامه تولید گاز پالایشگاه دوم

کاهش16 درصدی میزان فلرینگ / تحقق 100 درصدی برنامه تولید گاز پالایشگاه دوم
(چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۲۳

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: شاخص‌های زیست محیطی فازهای 2 و 3 در شرایط نرمال و رو به بهبود است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ حسین باغبان، سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه وضعیت شاخص‌های محیط زیستی بصورت عمده مطلوب و‌ در محدوده مجاز است، گفت: کاهش میزان فلرینگ نرمال به میزان 16 درصد و سری کردن پکیج‌های واحد 102 برای بهبود عملکرد این واحد از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه محیط زیست است.

باغبان حذف چاله سوزان پالایشگاه دوم را به عنوان فعالیت مهم در حوزه محیط زیست عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی محوطه نگهداری پسماند و تجهیز آن انجام شده و احداث ساختمان امحاء نیز در دست اقدام می‌باشد.

به گفته وی؛ در راستای کاهش فلرینگ فازهای 2 و 3 برنامه‌ریزی مدون تعیین شده که اجرای پروژه بازیابی گازهای ارسالی به مشعل و نصب آنالایزر روی خروجی دودکش‌های واحد 120 از این موارد است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی کاهش فلرینگ از طریق نصب اوریفیس روی مسیرهای تزریق sweeping gas و ارسال مسیر آب از واحد 105 به واحد 103 را از دیگر برنامه ها در خصوص کاهش آلودگی پساب خروجی عنوان کرد و اظهار داشت: مطالعات امکان‌سنجی و نصب AGUدر واحدهای بازیافت گوگرد برای افزایش راندمان و اصلاح و نوسازی و بهبود شرایط عملیاتی واحد تصفیه پساب نیز در دستور کار است.تحقق 100 درصدی برنامه تولید گاز پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبیفاز سوم پارس جنوبی در سال گذشته در تمام شاخص‌ها بهبود داشته و موفق به افزایش تولید محصولات خود شده است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی با عنوان این مطلب گفت: مهمترین دستاوردهای پالایشگاه دوم رسیدن به شاخص 100 درصدی در تولید گاز شیرین است.

حسین باغبان افزود: شاخص عملکرد گاز شیرین از مقدار ۹۳.۶۵ درصد در سال۹۷ به مقدار ۱۰۰ درصد در سال ۹۸ رسیده است.

این مقام مسئول یادآور شد: قابلیت دسترس‌پذیری تولید از مقدار ۹۵.۸۷ در سال ۹۷ نیز به مقدار 96.6 درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است.

به گفته وی؛ میزان رضایت مشتریان پالایشگاه دوم از ۹۴.۲۹ در سال ۹۷ به مقدار ۹۶.۱۷ در سال ۹۸ افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره با اهمیت رشد منابع انسانی گفت: بهترین سرمایه مجتمع منابع انسانی ارزشمندآن است و در همین راستا در خصوص آموزش کارکنان در سه حوزه آموزش‌های حضوری، آموزش‌های غیر حضوری و آموزش‌های نظام استاد و شاگردی فعالیت آموزشی صورت گرفته است.

باغبان افزود: در این خصوص پس از انجام نیازسنجی آموزشی، در سال 98 آموزش‌ها در قالب تقویم آموزش حضوری و مجازی اجرا شد که نتایج آن در قالب سرانه آموزشی برابر 81 نفر ساعت و ضریب نفوذ آموزشی 59/97 درصد گزارش شده است.


خبر
(چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید