جزییات خبر

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

در حال حاضر حدود 80 درصد اقلام و تجهیزات در حوزه نگهداشت در داخل قابلیت ساخت دارند

در حال حاضر حدود 80 درصد اقلام و تجهیزات در حوزه نگهداشت در داخل قابلیت ساخت دارند
(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۴۱

بصورت جدی و مستمر با شرکت‌های توانمند داخلی در حال مذاکره و تبادل نظر می‌باشیم و نیازمندی‌ها به آنها ارجاع داده می‌شود و از خدمات آنها استفاده می‌نمایم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ هادی چابوک، مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب گفت: در حوزه نگهداشت، با توجه به مطالعات و تجربیات گذشته، مسیرهای بحرانی تولید شناسایی و در این راستا برای افزایش دسترس‌پذیری تجهیزات حیاتی برنامه‌ریزی شده است و تلاش می‌شود با افزایش شاخص در دسترس‌پذیری تجهیزات حیاتی و افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات، تولید حداکثری نیز محقق شود.


چابوک در ادامه عنوان داشت: تأمین اقلام یدکی و تجهیزات مورد نیاز از طریق منابع و شرکت‌های داخلی در دست اقدام است.
مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه در حوزه نگهداشت، یکی از وظایف اصلی ما پیش‌بینی قطعات یدکی مورد نیاز است، عنوان داشت: این موضوع با جدیت در قالب تهیه لیست اقلام مورد نیاز، کد گذاری اقلام یدکی، معرفی منابع و شرکت‌ها پیگیری می‌شود.


وی افزود: در همین راستا بصورت جدی و مستمر با شرکت‌های توانمند داخلی در حال مذاکره و تبادل نظر می‌باشیم و نیازمندی‌ها به آنها ارجاع داده می‌شود و از خدمات آنها استفاده می‌نمایم.


به گفته چابوک؛ در بسیاری از اقلام یدکی بالاخص اقلام پلیمری و مکانیک خوشبختانه پیشرفت بسیار قابل ملاحظه‌ای دیده می‌شود و در بخش اقلام سیستم کنترل و برق نیز شرکت‌های توانمند زیادی وجود دارند که از خدمات آنها استفاده می‌شود.


این مقام مسئول عنوان داشت: به عنوان نمونه برای تأمین اقلام یدکی شیرهای آنتی سرج توربوکمپرسورها، نشت‌بندهای گازی، کارت‌های الکترونیکی سیستم کنترل و تعمیر کامل الکتروموتورهای القایی از شرکت‌های داخلی استفاده می‌کنیم.که علاوه بر کارآفرینی برای جوانان و شرکت‌های داخلی، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز شده است.


چابوک با اشاره به تعامل مناسب مجتمع گاز پارس جنوبی با شرکت‌های دانش بنیان گفت: در همین راستا بتازگی برای تأمین کارت های الکترونیکی سیستم کنترل دستگاه توربو اکسپندر که یکی از تجهیزات بسیار حساس و استراتژیک است، با شرکت‌های فعال و دانش بنیان در این زمینه تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم.


وی تأکید کرد: در حال حاضر حدود 80 درصد اقلام و تجهیزات در حوزه نگهداشت در داخل قابلیت ساخت دارند.

چابوک با بیان این مطلب گفت: توقع جدی ما از تولیدکنندگان داخلی این است که همواره خودشان را با علم روز منطبق نمایند و استانداردها مخصوصا در حوزه صنعت و نفت و گاز را رعایت کنند.


مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: در راستای تعامل و همکاری با شرکت‌های دانش بنیان پالایشگاه هشتم از ابتدای امر سعی داشته در خصوص معادل‌یابی مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها اصل دانش بنیان بودن محوریت اصلی موضوع قرار گرفته و نمونه بارز آن همکاری با یک شرکت دانش بنیان داخلی تولید کننده مولکولارسیو و کاتالیست است.
خبر
(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید