جزییات خبر

در سال 99 محقق می‌شود؛

افزایش 110 درصدی تولید در فازهای 20 و 21 مجتمع گاز پارس جنوبی

افزایش 110 درصدی تولید در فازهای 20 و 21  مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۴۴

فازهای 20 و 21 مجتمع گاز پارس جنوبی در حال حاضر روند افزایش تولید و راه‌اندازی و تکمیل تمام واحدهای خود را به خوبی پشت سر می‌گذارد و در سال جاری افزایش تولید چشمگیری را شاهد خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ هادی چابوک، مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی با بیان این مطلب گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال جدید پالایشگاه هشتم در راستای تحقق جهش تولید، افزایش ظرفیت تولید ۱۱۰ درصدی با استفاده از منابع گازی سایر منابع و مبادی است که برنامه‌ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته و در نیمه دوم سال جاری محقق خواهد شد.


وی گفت: میزان شاخص قابلیت اطمینان پالایشگاه در سال ۱۳۹۸ عدد 65.99 بوده که نسبت به عدد 49.99 سال ۹۷ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بهبود قابل توجه داشته است. رسیدن به این شاخص در حالیست که پالایشگاه هنوز به طور کامل راه‌اندازی نشده است.


وی گفت: در خصوص سایر شاخص‌های حوزه تولید نیز با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی سال ۹۸ هدف‌های مورد نظر حاصل شده و به منظور ادامه روند بهبود تدوین برنامه‌های سال ۹۹ در دست انجام است.


چابوک مهمترین شاخص عملکردی پالایشگاه هشتم در سال گذشته را تحقق 100 درصد برنامه در افزایش قابلیت اطمینان عنوان کرد و گفت: این امر منجر به حفظ تولید پایدار در طول سال شده است و شاخص تحقق تولید محصولات نیز به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.


وی با بیان اینکه پالایشگاه هشتم به تازگی راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: هنوز برخی از واحدهای عملیاتی یا تجهیزات داخل فازهای 20 و21 راه‌اندازی نشده است و در همین راستا تلاش می‌شود، به‌منظور افزایش شاخص در دسترس‌پذیری و Availability ، تجهیزات حیاتی باقیمانده در اسرع وقت راه‌اندازی شوند و در مدار تولید قرار گیرند.


خبر
(سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید