جزییات خبر

با شیوع ویروس منحوس کرونا

تشریح اقدام‌های پیشگیرانه پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با کرونا

تشریح اقدام‌های پیشگیرانه پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با کرونا
(یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴

تازه‌ترین اقدام‌های پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی "فاز 19" برای مقابله با ویروس کرونا و همسو با تولید پایدار گاز تشریح و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ با توجه به اجرای اقدام‌های پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا، کارکنان و مدیران پالایشگاه دهم مجتمع گاز جنوبی با رعایت تمامی موارد ایمنی و بهداشتی در راستای تولید پایدار گام های بزرگی برداشته اند.

مدیران و کارکنان فاز 19 مجتمع گاز پارس جنوبی با تشریح اقدام‌های انجام‌شده، ضمن اعلام اینکه مجموعه ی این پالایشگاه در سلامتی کامل هستند، بر تداوم اقدام‌ها و تشدید نظارت‌ها تا کنترل و شکست این ویروس تأکید کردند.

به‌منظور صیانت از سلامت همه کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع عظیم گازی کشور در مقابل ویروس کرونا، از ابتدای شیوع این ویروس ایستگاه های تب سنج در ورودی پالایشگاه راه اندازی شده است .

اهم اقدامات پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی در مقابله با گسترش ویروس کرونا(CIVID-19)

این اقدامات در سه بخش اصلی شامل آموزش و فرهنگ‌سازی، اقدامات پیشگیرانه و اقدامات عملی برنامه ریزی و اجرایی گردیده است.

دراین راستا برگزاری دوره های آموزشی برای گروه‌های درخطر بیشتر با حضور کارشناسان بهداشت و پزشک کلینیک، اطلاع رسانی از طریق تهیه، نصب و توزیع بنر، پوستر، پمفلت و بروشورهای آموزشی، استفاده از ظرفیتسیستم های الکترونیک مانند شبکه های مجازی و اینترانت مجتمع و حذف کلاس‌های آموزشی حضوری از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش آموزش و فرهنگ سازی می باشد.برگزاری کمیته های سلامت اضطراری پی در پی باحضور مدیریت پالایشگاه و روسای واحدها و تعیین دستور کار برای واحدهای مختلف و پیگیری اقدامات مربوطه از جمله اقدامات پیشگیرانه در پالایشگاه دهم می باشد.

خرید مواد اولیه و تهیه محلول های ضد عفونی کننده دست و گند زدایی سطوح مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت با نظارت واحد آزمایشگاه پالایشگاه و پزشک کلینیک، توزیع پک های بهداشتی بین کارکنان،انجام تب سنجی در دروازه ورودی، تجهیز گیت ورودی و نقاط مختلف پالایشگاه به ظروف حاوی مواد ضدعفونی کننده، ایجاد حوضچه گندزدایی کفش، نصب روشویی موقت در محل ورودی پالایشگاه از اقدامات اولیه در این راستا می باشد.

تعویض شیرهای معمولی سرویس های بهداشتی با شیرهای پدالی به منظور تماس حداقلی دست با سطوح، تعویض مخازن مایع دست شویی با مخازن سنسور دار و غیر تماسی در سرویس های بهداشتی، تجهیز و راه اندازی اتاق قرنطینه موقت برای بیماران مشکوک تا زمان انتقال به مراکز مجاز معرفی شده بر اساس پروتکل های موجود، حذف دستگاه ثبت اثر انگشت، نظارت دقیق تر بر گند زدایی و رعایت بهداشتمحیطی در کمپ های مسکونی کارکنان، آبدارخانه ها، رستوران ها و آشپزخانه ها، تهیه و توزیع سطل های ویژه جمع آوری دستکش و ماسک های مصرف شده و تحویل این پسماندها به مراکز تحویل گیرنده پسماندهای عفونی، تعطیلی رستوران و توزیع غذا بصورت بسته بندی با نظارت مستمر ناظر بهداشتی، گندزدایی روزانه دفاتراداری، انبارها، کانکس ها و ساختمان های صنعتی و غیرصنعتی پالایشگاه روزانه در چند نوبت و ایجاد ایستگاه ضدعفونی کردن روزانه خودروهای سبک و سنگین از مهمترین اقدامات صورت گرفتهدر راستای کنترل ویروس کرونا در پالایشگاه دهم می باشد.

ممنوع کردن ورود کیف دستی و وسایل اضافی همکاران به پالایشگاه، تغییر و کاهش ساعت کاری پرسنل با در نظر گرفتن تولید پایدار و حذف جلسات غیر ضروری و انجام هماهنگی ها بصورت غیر حضوری، تلفنی و یا ویدیوکنفرانس از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه می باشد.

در راستای مسئولیت های اجتماعی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی، همکاری با فرمانداری محترم شهرستان کنگان به منظور ساخت و تحویل مواد گندزدای سطوح به میزان مورد نیاز برای استفاده در سطح شهر و جامعه پیرامونی، از دیگر اقدامات انجام شده به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا می باشد.

به امید آنکه هرچه سریعتر شاهد ریشه کن شدن این ویروس و برقراری شرایط نرمال در سطح کشور عزیزمان باشیم.ان شالله.

1
11
1
11
1
1
1
1


خبر
(یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید