جزییات خبر

از پایداری در تولید تا برداشتن گام های موثر در حوزه سلامت کارکنان

اقدام‌های پیشگیرانه پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با کرونا

اقدام‌های پیشگیرانه پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با کرونا
(یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹) ۰۷:۱۲

پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی همچون دیگر پالایشگاه های مجتمع عظیم گازی کشور، از همان روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدام‌های لازم را برای پیشگیری از شیوع و کنترل بیماری کووید-۱۹ آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، اقدام‌ها و تمهیدهای پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی همگی همسو با دستورعمل‌های کارگروه «پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا» در مجتمع گاز پارس جنوبی بوده است.

تولید پایدار و مستمر گاز و محصولات جانبی در روزهای شیوع ویروس کرونا

پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه ریزی دقیق و منسجم و با حفظ سلامت کامل کارکنان و متخصصان پرتلاش و خستگی ناپذیردر این روزهای پرالتهاب با شیوع این ویروس منحوس کرونا، تولیدات خود را در جایگاه بسیار خوب و پایدار قرار داده و این پالایشگاه به صورت کامل در مدار تولید قرار دارد.
با وجود شرایط سخت کارکنان به‌ واسطه شیوع ویروس کرونا در کشور، بحث تاب‌آوری و پایداری تولید و توزیع و انتقال گاز، همچنان در تمامی پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی به صورت کامل ادامه دارد.
اکنون با انجام کارهای گروهی، هماهنگی و همدلی کارکنان و مدیران در تمامی پالایشگاه های مجتمع در اولویت اول قرار دارد و با برنامه ریزی دقیق و منسجم تولید مجتمع بسیار مطلوب می باشد.

استفاده از دستگاه تب سنج در ورودی پالایشگاه

از همان روزهای ابتدایی اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، این پالایشگاه با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تب‌سنج، در ورودی ساختمان‌های اداری، درجه حرارت بدن کارکنان را اندازه‌گیری کرد و با مشخص نمودن فاصله گزاری مشخص شده این عملیات را بصورت دقیق اجرایی نمود.

این کار براساس ابلاغیه کارگروه «پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا» وزارت نفت و بنا بر اطلاعیه وزارت بهداشت انجام می‌گیرد و با این شیوه از ورود افراد با دمای بالاتر از حد معمول جلوگیری می‌کند و راهنمایی لازم برای مراجعه به مراکز درمانی ارائه می‌شود.

برگزاری دوره آموزشی و تهیه امکانات لازم برای مقابله با کرونا

از همان روزهای ابتدایی و هم زمان با وصول اخبار رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور فازهای 4 و 5 مجتمع گاز پارس جنوبی برای آگاهی بخشی و کسب آمادگی لازم در سطح واحدهای مختلف و نحوه ی مقابله با این بیماری کلاس های آموزشی را با رعایت دقبق مسائل ایمنی و بهداشت فردی در دستور کار قرار داد.

در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ جان سرمایه‌های انسانی، افزون بر انتشار اطلاعیه‌های آموزشی مستمر و از کانال‌های ارتباطی درباره این بیماری و آگاه‌سازی همکاران در زمینه حفظ آرامش، رعایت بهداشت فردی، انجام اقدام‌های زمینه‌ای لازم از قبیل ضدعفونی کردن مکرر فضاهای اداری، توزیع اقلام بهداشتی اعم از ماسک، دستمال، دستکش و... را در دستور کار قرار داده است.

تهیه و خرید مواد ضدعفونی، تهیه و توزیع ملزومات پیشگیری مورد نیاز از قبیل ماسک، دستکش و لباس یکبار مصرف، ضدعفونی کردن وسایل نقلیه عمومی و کنترل و پایش آنها، ضدعفونی کردن ساختمان‌های اداری ، استفاده از ظروف و لیوان‌های یکبار مصرف تنها بخشی از اقدام‌های انجام‌شده در سطح پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی می باشد.

11
7
1
11
11
11
11
1
1
1
خبر
(یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹) ۰۷:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید