جزییات خبر

در مجتمع گاز پارس جنوبی رقم خورد

فرصت تولید بیشتر، با برنامه تعمیرات اساسی منسجم

فرصت تولید بیشتر، با برنامه تعمیرات اساسی منسجم
(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۵۲

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با تلاش مختصصان و کارکنان جوان در بزرگترین مجتمع گازی کشور و با برنامه عملیات تعمیرات اساسی منسجم، فرصت تولید و فرآورش گاز بیشتر محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، هادی هاشم زاده فرهنگ، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تعمیرات اساسی سال 98 خاطر نشان کرد: در برنامه ریزی انجام شده، 44 روز برای تعمیرات اساسی پنج پالایشگاه اول این مجتمع در نظر گرفته شده بود که در عمل به 33/6 روز کاهش یافت.

وی اظهار داشت: البته فاز های 6، 7 ، 8 و 4 را از برنامه تعمیراتی خارج کردیم و در حین انجام کار سایر پالایشگاه ها، تعمیرات این فازها انجام شد که با احتساب آن 38 روز، برنامه تعمیرات به طول انجامیدکه باز از برنامه پیش هستیم.

فرهنگ، تسط بر تعمیرات پالایشگاه های قدیمی را، علت جلو بودن از برنامه عنوان کرد و گفت: در مقایسه با سال 92 برای پنج پالایشگاه 18 روز توقف کامل را داشتیم در حالی که در سال جاری برای 8 پالایشگاه، 14/1 روز توقف کامل داشتیم.

وی برنامه ریزی دقیق همکاران حوزه مدیریت عملیات پالایشگاه را از نقاط قوت مجتمع دانست و گفت: برای کلیه تعمیرات اساسی مجتمع برنامه ریزی دقیق و منسجمی صورت گرفته است.به طوری که می دانیم، چه میزان بودجه، نیروی انسانی و زمان برای انجام یک پروژه تعمیرات اساسی مورد نیاز است که همه این فاکتورها، شاخصی تحت عنوان شاخص کار انجام شده است و برای مقایسه تعمیرات اساسی در سال جاری با سال های گذشته استفاده می شود.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، با اعلام اینکه امسال برای تعمیرات اساسی، برنامه منسجم و سنگینی را پیاده سازی کردیم، گفت: این برنامه ریزی، فرصت تولید بیشتر برای این مجتمع را فراهم کرد.

وی با مقایسه واحد کار انجام شده در هر روز کار تعمیرات اساسی در سال جاری با سال های گذشته خاطر کرد: مثلا در فاز یک، روندمان رسیدن به شاخص51.0 است این یعنی همکاران تقریبا سه برابر نسبت به دو سال گذشته،بهتر از زمان استفاده کرده اند و کار بیشتری انجام داده اند. در مجموع ما وقتی با واحد انجام کار، کمیت کار را می سنجیم، روند، روند بهبودی است.

فرهنگ با بیان اینکه این روند برای فازهای 5 و 2،3،4 نیز بوده است گفت: برای فازهای 6،7 و 8 توقف برای تعمیرات اساسی نداشته ایم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در پالایشگاه هفتم که جز پالایشگاه های جدید التحویل نیز است، سال گذشته چالش جدی برای تعمیرات اساسی داشتیم، اما امسال روند بهبود را شاهد هستیم. در پالایشگاه هشتم و نهم نیز به همین سیاق، امسال روند بهبود را شاهد هستیم.

وی با اشاره به پالایشگاه دهم گفت: در بین پالایشگاه های جدید،پالایشگاه دهم روند خوبی را طی کرد و نه تنها از زمان بهینه استفاده شد، بلکه شاهد نتایج خوبی در پالایشگاه هستیم.

فرهنگ با بیان اینکه در سال 97 روزهای توقف کمتری نسبت به سال های گذشته داشته ایم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به تدریج روند بهبود را در پالایشگاه های جدید شاهد باشیم.

خبر
(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید