جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

سهم 75 درصدی فرآورش گاز پارس جنوبی بین شرکت های پالایشی گاز در کشور

سهم 75 درصدی فرآورش گاز پارس جنوبی بین شرکت های پالایشی گاز در کشور
(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۷:۱۶

مجتمع گاز پارس جنوبی در 10 ماهه نخست سال 98، به سهم 75 درصدی فرآورش گاز در بین شرکت‌های پالایشی گاز کشور دست یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، هادی هاشم زاده فرهنگ، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب، اظهار داشت: این میزان سهم تولید درحالی است که به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، هم‌اکنون، ظرفیت پالایش و نم‌زدایی روزانه حدود هزار میلیون مترمکعب گاز طبیعی را داریم.

وی ادامه داد: این میزان تولید و ظرفیت پالایش، ما را در جایگاه سومین تولیدکننده گاز طبیعی در جهان قرار داده است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: این در حالی است که کاهش توقفات اضطراری و خارج از برنامه نیز، نشان از عملکرد خوب مجتمع گاز پارس جنوبی در این زمینه است.

این مقام مسئول همچنین در خصوص احداث واحد تولید ماده بودار کننده، جنب پالایشگاه فاز یک، خاطر نشان کرد: در نیمه دوم سال گذشته بود که این واحد با قابلیت تولید 100 تن در سال در تست‌های عملکردی راه‌اندازی شد و به تأیید رسید.

وی در ادامه افزود: این عدد در حالی اعلام شد که مجتمع گاز پارس جنوبی، با همراهی پژوهشگاه صنعت نفت و رفع موانع و مشکلات موجود، توانست در 4 ماهه نخست سال 98، این رقم را به 160 تن و در حال حاضر، به ۳۵۰ تن در سال برساند.

فرهنگ در مجموع، روند شاخص‌های عملکردی کیفی تولید را خوب توصیف کرد و گفت: مهم‌تر از اعداد، عملکردی است که در روند این مجتمع علی رغم تحریم‌ها، شاهد هستیم؛ به طوری که توانسته‌ایم طی سه سال گذشته، توقفات اضطراری و خارج از برنامه را در مجتمع مدیریت کنیم.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در پایان تصریح کرد: از این رو، همانطور که مهندس تربتی نیز بارها اذعان داشته اند، می توان با افتخار گفت که صنعت گاز، انقلابی‌ترین صنعت است و مردمی‌ترین خدمات را ارایه می‌دهد.


خبر
(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۷:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید