جزییات خبر

با هدف بهبود واکنش در شرایط اضطراری

دوره آموزشی رانندگی استراتژیک در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید

دوره آموزشی رانندگی استراتژیک در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید
(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۰۶

دوره آموزشی رانندگی استراتژیک با هدف بهبود واکنش در شرایط اضطراری, در آتش نشانی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ نیما حجازی، رئیس آتش نشانی پالایشگاه سوم در این زمینه گفت:مبانی رانندگی استراتژی کاز مهمترین دوره های آموزشی اختصاص یافته می باشد که در NFPA-1002 و NFPA-1451 مشخصأ به ان اشاره شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:کارکنان آتش نشانان بالاخص افسران آتش نشان و رانندگان تراک های اطفاء حریق نیز به جهت عملکرد مناسب و واکنش در شرایط اضطراری و رسیدن به موقع به صحنه حادثه، با حفظ رعایت اصول رانندگی ایمن در جاده ، بایستی شناخت کافی از آن داشته باشند تا بتوانند بهترین عملکرد را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه دهند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه یاد گرفتن اصول و تکنیکهای درست رانندگی برای هر راننده ای امری الزامی و حیاتی است افزود: رانندگی استراتژیک متشکل از رانندگی تهاجمی و تدافعی است که در شرایط اضطراری برای اتش نشانان و نیروهای امداد رسان ضمن رعایت قواعد رانندگی می تواند عملکرد مناسب را به همراه داشته باشد و تسریع در پیمودن راه و به مقصد رسیدن را اعمال نماید .

حجاری در ادامه اظهار داشت: دوره اموزشی رانندگی استراتژیک در پالایشگاه سوم طی دو روز بصورت تئوری و عملی با هدف گسترش آموزش های تکمیلی در میان رانندگان خودروهای عملیاتی به جهت کاهش آمار تلفات در سوانح رانندگی و بهبود واکنش در شرایط اضطراری برگزار شد که یقیناً برای رانندگان کاربردهای بسیاری داشته و مهارتهای آنان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

نیما حجازی در پایان تصریح کرد: بنا به آمارها و گزارش های منتشر شده از سوی انجمن جهانی رانندگان حرفه ای ، میزان تصادفات در میان رانندگان حرفه ای 50 تا 70 درصد کمتر از رانندگان مبتدی و آماتور می باشدکه جهت پرورش رانندگان حرفه ای اولین قدم , برگزاری دوره های اموزشی رانندگی استراتژیک می باشد.


خبر
(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید