جزییات خبر

با رعایت حدود استاندارد های زیست محیطی

تصفیه خانه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی، تنوع در فرآیندهای پالایشی تصفیه

تصفیه خانه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی، تنوع در فرآیندهای پالایشی تصفیه
(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۵۹

تصفیه خانه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره گیری از تنوع فرایند های پالایشی تصفیه آب توانسته است در مواجهه با آلاینده های صنعتی بر اساس رعایت حدود استاندارد های زیست محیطی بصورت موفقیت آمیز و پایدار عمل نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ،سعید ابراهیمی به عنوان سرپرست HSE پالایشگاه چهارم در این مورد اظهار داشت: با تلاش متخصصان و کارکنان پرتلاش پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی هم اکنون یکی از کامل ترین واحد های تصفیه پساب پالایشگاهی را در اختیار دارد.

این مقام مسئول عنوان داشت: با توجه به حجم تولیدی پساب صنعتی و بررسی و پایش آن توسط آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر و تایید حد مجاز بودن فاکتورهای نمونه پساب صنعتی طبق استاندارد های زیست محیطی امکان استفاده مجدد از آن را جهت مصارف آب آبیاری فراهم نموده است.

وی در ادامه عنوان نمود: پساب تصفیه شده به عنوان یک منبع آبی در مدیریت یکپارچه منابع آب از جایگاه ویژه ای برخوردار است ازطرفی در گذشته آب منبعی فراوان وارزان بوده و فاضلاب بدون هزینه و محدودیت میتوانست به منابع آبی یا به سیستم های فاضلاب تخلیه گردد.

ابراهیمی افزود: اما امروزه کاربرد مجدد پساب با توجه به افزایش هزینه های تامین آب و دفع فاضلاب صرفه اقتصادی را نیز علاوه بر کاهش آسیب به محیط زیست به همراه خواهد داشت .
1
خبر
(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید