جزییات خبر

رئیس بهره برداری و تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی:

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت
(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۳۷

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی به همت و تلاش مضاعف و شبانه روزی تمامی کارکنان پرتلاش در بخش های مختلف با موفقیت به سرانجام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمد نعمتی ، رئیس بهره برداری و رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم در این باره عنوان داشت: عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم به همت و تلاش مضاعف و شبانه روزی همه همکاران پرتلاش در بخش های مختلف از تاریخ 21 مهرماه 98 به مدت 10 روز در فازB، 10 روز در فازA و توقف کامل پالایشگاه بمدت 7 روز، برنامه ریزی و علی رغم همزمانی با اتمام پیمان برون سپاری پالایشگاه و تعویض پیمانکار برون پذیر، کاهش 4 روز زمان تعمیرات اساسی و هم پوشانی 70 در صدی فعالیت های دو فاز در موعد مقرر به پایان رسید.


وی در ادامه گفت: در راستای نیل به هدف تولید پایدار در سال جاری بویژه فصل زمستان، تعمیرات اساسی در چهار بخش تعمیرات اضطراری، تعمیرات پیشگیرانه، بازرسی های اولیه و رفع پانچ های اساسی و بازدارنده، برنامه ریزی گردید.

نعمتی افزود: مجموع این فعالیت ها شامل1148 مورد ودر رفع پانچها مجموعا 425 مورد شامل پانچ های ابزار دقیق، برق، پایپینگ، حفاظت کاتدی و غیره اجرا گردید.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: از مهمترین اقدامات صورت گرفته می توان انجام بازرسی،تعویض کابل Ignition ، تعویض برخی از ترموکوپل ها و تعمیر تیپ فلرهای LP، MP و HPفاز B، بازرسی و انجام تعمیرات موردی 7عدد برج، 45عدد مخزن،21 مبدل حرارتی، 13 راکتور، 6 عدد کوره، یک عدد تانک و 15 فیلتر را بیان نمود.

به گفته ی وی، همچنین تعمیرات تعدادی از شیرهای مهم انجام و در همین راستا رفع نشتی و عملیات جوشکاری بر روی 63 مورد انجام گردید.

نعمتی ادامه داد: کالیبراسیون 55 عدد شیر اطمینان،تعویض 72 عدد از کوپن های خوردگی، بازدید بورسکوپیک توربین های واحد صادرات گاز، تهیه نسخه پشتیبان از سیستم های کنترل متمرکز و غیر متمرکز، از دیگر اقدامات انجام شده در این بازه محدود می باشد.

وی یادآور شد: انجام تست سیستم HIIPS هردوفاز پالایشگاه، تست سیستم TPS همه ITR ها و USS هر چهار ردیف گازینیز در این بازه صورت پذیرفت. از بزرگترین فعالیت انجام شده در این بازه می توان به تعویض همزمان مولکولارسیو بسترهای 4 ردیف گازی با ثبت رکورد کمترین زمان عملیات تخلیه و شارژ در سطح مجتمع گازیاد کرد که با اهتمام و مدیریت عالی همکاران در گروه های مختلف صورت پذیرفت.

رئیس بهره برداری و رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در بخش های تعمیرات برق،ابزار دقیق، پایپینگ و سامانه حفاظت کاتدی می توان به تست سیگنال های مدباس سوییچگیرها، تست و رفع پانچ سیگنال های هاردوایر در سوییچگیرها، تستBlack Start سوییچگیرهای دیزل ژنراتورها با سیستم PDCS، نصب و تست Shut Trip مربوط به ایزوله باطری پست های برق، انجام اصلاحات بر روی لوپ های سیستم کنترل، نصب Earth Fault Detector در کابینت های سیستم کنترل، فعالیت های مربوط به سیستم اندازه گیری جریان اتان و راه اندازی سیستم EWSD ساختمانهای صنعتی، برقراری ارتباط مدباس سیستم HIPPS بصورت Single با اتاق کنترل، تعویض رله های لوپ های TPS و USS با رله های Phoenix Contact بوده است.

از اقدامات مهم انجام شده در زمینه فرآیندی، آماده سازی کلیه واحدهای فرآیندی برای تعمیرات اساسی، عملیات Back Puffingبر روی Cold Box چهار ردیف گازی، جهت رفع مشکل DP این تجهیزاتمی باشد که اطلاعات اولیه نشان از اثر بخش بودن این عملیات و افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه دارد.

نعمتی در پایان عنوان داشت: از زحمات و تلاش های بی شائبه و شبانه روزی تمامی همکاران در واحدهای بهره برداری، تعمیرات، بازرسی فنی، مجموعه HSE، مهندسی، حراست،منابع انسانی، پشتیبانی، برون پذیر پالایشگاه، ستاد مجتمع بویژه بخش تعمیرات اساسی و کارگاه مرکزی و همچنین سایر پالایشگاه های که با حمایت ها و کمک های خود در به نتیجه رساندن این مهم سهم بسزایی داشتند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید