جزییات خبر

برگزاری رزمایش واکنش در شرایط اضطراری در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی

بر اساس برنامه‌های از قبل تعیین شده رزمایش واکنش در شرایط اضطراری در سطح ERC در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ این رزمایش در جهت کاهش پیامد حوادث در حفظ شاخص‌های جهانی ایمنی واکنش درشرایط اضطراری و با سناریو نشت گاز ترش برگزار گردید، کلیه‌ی مراحل به خوبی و با موفقیت به انجام رسید.

رزمایش انجام شده با هدف آشنائی نفرات با خطرات موجود، ارتقای سطح آمادگی کلیه واحدهای عملیاتی و پشتیبانی و آمادگی تیم‌های واکنش در شرایط اضطراری،ارزیابی توان گروه‌های عملیاتی درگیر در حادثه و شناسایی نقاط قوت و ضعف و صدوراقدامات اصلاحی لازم، در یک کارگروه تخصصی طرح‌ریزی و انجام گرفته است.

گفتنی است کلیه‌ی واحدهای عملیاتی و پشتیبانی پالایشگاه اول از جمله آتش‌نشانی، ایمنی، حراست، کلینیک و بهره‌برداری در تمام بخش‌ها در این رزمایش حضور داشته‌ و آمادگی خود را برای روبرو شدن با شرایط اضطراری واقعی مورد سنجش قرار دادند. در ضمن تیم کمکی آتش‌نشانی از پالایشگاه چهارم در کمک رسانی به پالایشگاه اول، نقش خود را به عنوان پالایشگاه‌ معین، به خوبی ایفا نمودند.

در این رزمایش عملکرد اعضاء هسته مقابله با شرایط اضطراری پالایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

در پایان، اعضای هسته مقابله با شرایط اضطراری پالایشگاه از محل برگزاری مانور بازدید نمودند و در جلسه‌ای به بررسی نقاط ضعف و قوت مانور پرداختند و اقدامات اصلاحی لازم به منظور پیشگیری و کنترل فعالیتهای سیستمی پالایشگاه تعریف و به مسئولین اعلام گردید.1
1
1
1
1مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید