جزییات خبر

سرپرست پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

تولید محصولات باارزش افزوده از گاز طبیعی با بالاترین کیفیت

گاز طبیعی خروجی فازهای 17 و 18 بخاطر شرایطی که در فرآیند شیرین سازی دارد، فاقد دی اکسید کربن بوده و از ارزش حرارتی بالایی برخوردار است و در سطح مجتمع منحصر به فرد است و پتانسیل خوبی برای استفاده در صنایع با تکنولوژی بالا اعم از تولید LNG‌ و GTL می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ حسن اسعدی، سرپرست پالایشگاه هفتم پارس جنوبی گفت: در سال گذشته؛ تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از جمله پروپان و بوتان از رشد خوبی برخوردار بوده است.

اسعدی خاطر نشان ساخت: از نظر کیفیت و کمیت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا مانند اتان، پروپان و بوتان توجه ویژه ای به جلب رضایت مشتریان و ذی نفعان داشته و با تمام توان به همین رویکرد ان شاالله ادامه خواهیم داد.

سرپرست فاز هفتم پالایشگاه پارس جنوبی گفت: ویژگی خاص پالایشگاه هفتم تولید محصول با ارزش افزوده اتان به عنوان خوراک اصلی تعدادی از پتروشیمی های پایین دست بوده و در مجتمع، بالاترین نرخ استحصال اتان را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر این موضوع که برخی از پالایشگاه های جدید واحدهای فرآیندی تکمیلی دارند، تصریح کرد: با تکمیل و راه اندازی بخش های باقی مانده پالایشگاه توسط طرح و انجام برنامه های اصلاحی ، در بحث تحقق الزامات محیط زیستی، ارتقای ایمنی فرآیند تولید، افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده و کیفیت بالا ، نقش پالایشگاه هفتم در زنجیره تامین انرژی پاک پررنگ تر خواهد شد.

به گفته اسعدی، میزان توتال سولفور در محصولات پروپان و بوتان، پالایشگاه های جدید از جمله پالایشگاه هفتم -که دارای بخش های تکمیلی بوده – پایین بوده و برای مشتریان جذابیت خوبی در خرید این محصولات ایجاد می کند.

وی افزود: گاز طبیعی خروجی فازهای 17 و 18 بخاطر شرایطی که در فرآیند شیرین سازی دارد، فاقد دی اکسید کربن بوده و از ارزش حرارتی بالایی برخوردار است و در سطح مجتمع منحصر به فرد است و پتانسیل خوبی برای استفاده در صنایع با تکنولوژی بالا اعم از تولید LNG‌ و GTL می باشد.مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۰۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید