جزییات خبر

کارکنان پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی سواحل جزیره نخیلو را پاکسازی کردند

کارکنان پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی از سواحل زیبای جزیره نخیلو واقع در محدوده ی شهرستان دیر دیدن و پاکسازی کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سعید ابراهیمی مسئول محیط زیست پالایشگاه چهارم مجتمع در این باره گفت: جزیره نخیلو در محدوده شهرستان دیر واقع شده و یکی از نادرترین جزایر جهان و بی‌نظیرترین جزیره های خاورمیانه در زمینه زادآوری پرندگان مهاجری دریایی است.

وی در ادامه افزود: این جزیره، تحت حفاظت محیط زیست استان بوشهر قرار دارد و به دلیل پوشش مناسب گیاهی، بستر ماسه‌های صدفی و خالی از سکنه بودن، محل ایده‌آلی برای تخم‌گذاری پرندگان تابستان گذر است.

ابراهیمی عنوان داشت: پرندگانی همچون پرستوی دریایی پشت تیره، پرستوهای کاکلی بزرگ و کوچک و نوعی خرچنگ‌خوار که با جمعیتی بیش از 50 هزار قطعه در سراسر جزیره کوچک نخیلو پراکنده هستند، منظره زیبایی از پرواز پرندگان در آسمان ایجاد می‌کنند.

به گفته وی، با توجه به همزمانی روز جهانی تنوع زیستی و روز جهانی محیط زیست با ماه مبارک رمضان واحد محیط زیست پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در تاریخ دوازدهم تیر ماه سال 98 برنامه پاکسازی جزیره نخیلو را با هدف کمک به بخشی از زیست بوم دریایی انجام نمود و امیدواریم این کار فرهنگی همه گیر و به عنوان یک وظیفه عمومی در جهت حفظ گوناگونی زیستی نهادینه گردد.

موجودیت انسان به عنوان جزئی از طبیعت، به زندگی گیاهان و جانوران که در زندگی بر روی زمین با او سهیم گردیده اند، وابسته است و هر چه تنوع زیستی بیشتر باشد، به همان نسبت ظرفیت بیشتری از منابع طبیعی در اختیار انسان قرار می گیرد. حتی دانشمندان نیز نمی توانند با تقریبی قابل قبول اعلام نمایند چه تعدادی گونه های گیاهی و جانوری بر روی کره زمین زندگی می کنند.

ولی آنچه معلوم است اینکه در تاریخ تکامل زمین کثرت نابودی گونه های گیاهی و جانوری هرگز به شدت 100 سال اخیر نبوده است و متأسفانه این روند همچنان ادامه دارد. در پایان بازدید افراد بازدیدکننده،زباله های پراکنده در جزیره را جمع آوری نمودند و برحفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی کره زمین تأکید کردند.


سوم
1
1
1
مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸) ۱۴:۵۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید