جزییات خبر

در گرم ترین فصل سال صورت می پذیرد :

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی آغاز می شود

در راستای افزایش تولید پایدارگاز و بازدهی بیشتر در فصل سرما تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی صورت می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سید محمد مهدی هاشمی مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده با ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت ملی گاز ایران عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم از اوایل تیرماه 98 آغاز می شود.

وی افزود: رعایت الزامات ایمنی و دقت در انجام کار دو عنصر اصلی مورد توجه می باشد.

مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی افزود: این عملیات در بازه زمانی یکماهه و تا اوایل مرداد ماه ادامه خواهد یافت.
هاشمی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تعمیرات اساسی را در موعد مقرر و در شرایط ایمن به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه امسال حجم کار نسبت به 4 سال گذشته از تنوع و پیچیدگی خاصی برخوردار است؛ اظهار داشت: حدود 216 تجهیز به درخواست واحد بازرسی فنی برای اولین بار در پالایشگاه نهم مورد تعمیرات اساسی قرار خواهد گرفت.

سید محمد مهدی هاشمی گفت: هر شش ردیف شیرین سازی گاز (GTU) به صورت زمان بندی شده وارد فاز تعمیرات اساسی خواهد شد.

مدیر پالایشگاه نهم عنوان کرد: هر سه واحد تثبیت میعانات گازی (واحد 103)، 3 دستگاه مشعل های HP و MP پالایشگاه و واحد سرویس های وابسته ( یوتیلیتی ) نیز در برنامه زمان بندی شده پیش بینی شده است.

وی گفت: در مجموع حدود دو هزار و 699 آیتم تعمیرات اساسی پیش بینی و برنامه ریزی شده است که در مجموع تعمیر انواع مبدل ها، هیتر ها و فیلترها 178 آیتم، انواع برج، درام و مخزن 139 آیتم، انواع شیرآلات، کنترل ولو، دستی و اطمینان 589 آیتم، کارهای عمومی مکانیک 169 آیتم و مابقی آیتم های مکانیکی، برق، ایزار دقیقی از جمله آنها می باشد.

مدیر پالایشگاه نهم گفت: حدود 650 نفر نیروی انسانی با تخصص و در سمت های مختلف تعمیراتی در بازه یک ماهه تعمیرات اساسی به صورت مستقیم درگیر تعمیرات اساسی خواهند شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که تعمیرات اساسی این پالایشگاه به صورت ایمن و بدون حادثه تلخی به پایان برسد.مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۳۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید