جزییات خبر

اتحاد صنعت و پالایشگاه تحریم ها را بی اثر کرده است

افزایش تولید فازهای 2 و 3 با تکیه بر توان نیروهای پالایشگاه

فازهای 2 و 3 مجتمع گاز پارس جنوبی با توجه به توانمندی شرکت های داخلی هم اکنون در حداکثر ظرفیت در حال تولید محصولات خود هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ مهدی گرامی شیرازی، مدیر پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: بومی سازی در فازهای 2 و 3 انواع شیرهای کنترلی، شیرهای اضطراری، قطعات کمپرسور و قطعات پمپ ها و ... را شامل می شود.


وی اظهار داشت: هر جا که امکان تأمین قطعات نبود، صنعت داخل را توانمند کردیم. این اتحاد بین صنعت و پالایشگاه باعث شد که در شرایط تحریم پالایشگاه بدون هیچ مشکلی با تمام توان فعالیت کند.


گرامی افزود: در سالیان اخیر مشکل خاصی در حوزه تولید نداشتیم و در دو مرحله نیز افزایش تولید داشته ایم.


وی با بیان این مطلب گفت: این افزایش ها در مرحله اول 13 درصد و در مرحله دوم 10 درصد بوده که مجموع آن باعث توان تولید روزانه 60 میلیون متر مکعبی گاز شیرین در فازهای 2 و 3 شده است.


گرامی افزود: هم اکنون پالایشگاه دوم توان تولید روزانه 370 تن گوگرد و 72 هزار بشکه میعانات گازی را نیز داراست.


گرامی گفت: در راستای پایداری تولید در مواردی که الزام برای خودکفایی وجود داشته است، حرکت کرده ایم و در داخل برای اقلامی که به صرفه است سرمایه گذاری و برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.


وی افزود: هر قطعه ای که در فرآیند تولید پالایشگاه به آن نیاز داشتیم را با کمک طراحان داخلی، شرکت های دانش بنیان،‌ پارک های علمی و فن آوری، فن بازارها و دانشگاه ها تولید و سعی کرده ایم با کمک مهندسان مجتمع این موضوع را توانمند کنیم.

مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۰۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید