جزییات خبر

مدیر مهندسی مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان کرد؛

طرح های مطالعاتی و اجرایی در راستای توسعه و بهبود فرآیندها

مجتمع گاز پارس جنوبی با هدف بهبود وتوسعه پالایشگاه ها انجام پروژه های مهندسی با دانش و تکنولوژی به روز را در دستور کار دارد.

مجتمع گاز پارس جنوبی با هدف بهبود وتوسعه پالایشگاه ها انجام پروژه های مهندسی با دانش و تکنولوژی به روز را در دستور کار دارد.

سید مهدی شفیعی مطهر، مدیر مهندسی مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه مدیریت مهندسی یک واحد استراتژیک در مجتمع است، گفت: در حال حاضر مدیرت مهندسی، برنامه ریزی و توسعه در این امور صورت می گیرد.

وی می گوید: مدیریت مهندسی در راستای بهبود فرآیندها و بهینه شدن فعالیت ها پروژه هایی که دارای ماهیت مشترک بین پالایشگاهی است را بر عهده دارد.

به گفته شفیعی مطهر؛ هم اکنون 26 پروژه در مجتمع در دست اقدام بوده که 6 مورد خاتمه یافته و 20 مورد هم در حال انجام است.چند پروژه مهم زیربنایی، احداث کارگاه تعمیرات اساسی با کلیه ملحقات، تکمیل محوطه سازی ساختمان مرکزی، پروژه میترینگ گاز پالایشگاه های اول، دوم، سوم و پنجم از جمله این پروژه هاست.

وی گفت: همچنین مناقصه پروژه احداث انبار خدمات رفاهی، پروژه احداث آزمایشگاه محیط زیست در حال پیگیری جهت انتخاب پیمانکار و پیمان سپاری است.

به گفته مدیر مهندسی مجتمع گاز پارس جنوبی طراحی سیستم های آتش نشانی انبارهای متمرکز، مطالعات نصب و راه اندازی کمپرسورهای هوا پالایشگاه سوم، مطالعات و انجام عملیات اجرایی برقراری ارتباط حفاظت فیزیکی میان پست های برق پشتیبان از دیگر طرح های مطالعاتی و اجرایی در این شرکت است.

شفیعی مطهر در ادامه با اشاره به اهمیت طرح های فرآیندی به اهمیت این طرح ها پرداخت و گفت: هم اکنون طرح های بررسی و تحلیل میزان فلرینگو پیگیری پروژه های اصلاحی برای کاهش فلرینگ نیز در دست اقدام است.

وی دیگر پروژه مهم فعال در واحد مهندسی را بررسی میزان و منابع انتشار آلاینده ها عنوان کرد و اظهار داشت: بررسی منابع و تأمین آب شهرک های مسکونی، بررسی واحد استحصال اتان در پالایشگاه های سوم، پنجم و هفتم و بررسی مصرف مواد شیمیایی و بهینه سازی آنها که یکی از بخش های پر هزینه در فرآیند تولید است، از دیگر برنامه های کاری این مدیریت است.

شفیعی مطهر تعریف و پایش شاخص ها و اخذ برنامه های اصلاحی از پالایشگاه هاو رتبه بندی پالایشگاه ها را از دیگر برنامه های مدیریت مهندسی برشمرد.

1
مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷) ۱۰:۰۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید