جزییات خبر

تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز

نشست سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان با مدیران بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی با حضور دکتر سعید پاک سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ پاک سرشت با ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه تأمین کالا توسط شرکت های داخلی در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: نتایج کارها و فعالیت هایی که امروز می بینیم، بیش از یک دهه سابقه دارد و این باعث خوشحالی است.

مدیرپژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران افزود: فعالیت هایی که امروز در قالب شرکت های دانش بنیان صورت گرفته، در شکل گیری کارهای فناوری و مجموعه های دانشی از حدود 20 سال قبل شروع شده است و امروز دستاوردهای آن را مشاهده می کنیم.

وی ورود شرکت های دانش بنیان به زنجیره تأمین کالاهای مورد نیاز صنایع و فضای کسب و کار را اتفاق بسیار مبارکی دانست و گفت: در این عرصه فضا برای بهبود و ارتقا بسیار است و هنوز در ابتدای راه هستیم. این به منزله این است که باید با همفکری برای رفع نقاط ضعف راه حل پیدا کنیم.

پاک سرشت گفت: اگرچه قوانین و مقررات پشتیبان برای حمایت بازار فناوری و محصولات دانش بنیان در داخل کشور شکل گرفته اما باید بدانیم این قوانین نیازمند بهبود و عملیاتی شدن است.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود این نگاه مثبت به ساخت داخل در مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان یک مرکز و قلب صنعتی در کشور بسیار خوشحال کننده است، گفت: این شرکت یک مجموعه علاقمند دارای یک هدف مشخص برای بومی سازی و داخلی سازی است که به صورت جدی در حال انجام است و در همین راستا ارتباط مناسبی با شرکت های داخلی دارد.

پاک سرشت افزود: اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تأمین کنندگان یکی است و آن ارتقا توان ساخت داخل توسط سازندگان داخلی است که در این کار هر دو طرف برنده خواهند بود. مجتمع گاز پارس جنوبی با ایجاد تأمین کننده داخلی و تأمین کالا و بهره مندی از منافع آن و شرکت های داخلی با رسیدن به منافع اقتصادی.

وی با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته طی دو سال اخیر گفت:در این مدت ساز و کارهایی تعریف شده که این بازار فنآوری در داخل صنعت گاز شکل گیرد و همه تلاش می کنیم که هم متقاضی و هم تولید کننده ارتباطات شفافی داشته باشند.

پاک سرشت افزود: برای این اهداف از ابزارهای قانونی و حمایتی استفاده می کنیم و فن بازار صنعت گاز با استفاده از قوانین موجود برای این کار شکل گرفته و سعی می کند، این بازار فناوری را تسهیل کند.


در این نشست جوادسهیلی، سرپرست مدیریت بازرگانی مجتمع گازپارس جنوبی گفت: یکی از معیارها در مدل تعالی سازمانی، مدیریت شرکای تجاری است که در همین راستا هر ساله در مجتمع در خدمت سازندگان داخلی هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این نشست گفت: هدف از تشکیل این هم اندیشی دریافت نیازها و نقطه نظرات شرکت های داخلی در خصوص زنجیره تأمین کالای مجتمع گاز پارس جنوبی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در بخش های مختلف شرکت، کارگروه های تخصصی در راستای بهبود شرایط تشکیل شده است، اظهار داشت: در سالیان اخیر در راستای بهبود و روان سازی فرآیندهای موجود در زنجیره تأمین اقدامات مؤثری انجام شده است و سعی می کنیم با انتقال دانش و اطلاعات دریافتی از سازندگان داخلی همواره این زنجیره تأمین را به روز کنیم و توسعه دهیم.

سهیلی افزود: یکی از اهداف دیگر مجتمع، توسعه روابط با تأمین کنندگان داخلی است و معتقدیم برای داشتن یک زنجیره تأمین پایدار و منسجم نیاز به یک شبکه ارتباطی هماهنگ است که این موضوع نیز با همکاری دو طرفه اتفاق می افتد و اگر این همدلی وجود داشته باشد به هدف خود می رسیم.

وی رفع نیازهای عملیاتی مجتمع در راستای تجمیع توان تولید را از دیگر انتظارات مجتمع از سازندگان داخلی عنوان کرد و گفت: در مجتمع گاز پارس جنوبی فضای مناسبی برای شرکت های دانش بنیان با توجه به تغییر فضای کسب و کار در فضای فعلی جامعه، نسبت به گذشته وجود دارد و انتظار داریم این شرکت ها متناسب با نیازهای ما حرکت کنند و در مواردی که نیاز به تجمیع توان تولید وجود دارد، حتما این تجمیع توان اتفاق افتد.

وی افزود: ما معتقدیم این تجمیع توان، باعث بهبود شرایط مجتمع و از طرفی اشتغال زایی و رشد اقتصادی کشور خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: مجتمع گاز پارس جنوبی بازار مناسبی برای سازندگان داخلی است و هرگونه نقطه نظری و نقدی که باعث شود، نقاط قابل بهبود به نقطه قوت تغییر کند را صمیمانه می پذیرد.


مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۴۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید