جزییات خبر

سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد؛

افزایش تولید 20 درصدی در فازهای 15 و 16 پارس جنوبی

پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی در راستای انجام تعهدات و رسالت خود برای تامین حداکثری گاز مصرفی کشور با تمام تلاش گام بر می دارد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ احمد ولی پور سرپرست پالایشگاه ششم در این باره گفت: پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی در راستای انجام تعهدات و رسالت خود برای تأمین حداکثری گاز مصرفی کشور، همچنین ارزش آفرینی روز افزون در راستای رشد اقتصادی، از ابتدای سال جاری و به دنبال برنامه ریزی های انجام شده قبلی، اقدامات مؤثری در این راستا انجام داده است.

به گفته این مقام مسئول، با به ثمر نشستن اقدامات و پیگیری هایی که در پالایشگاه ششم انجام پذیرفته است، میزان خوراک دریافتی پالایشگاه در نیمه دوم سال در مقایسه با نیمه اول سال به مقدار8.5 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

ولی پور می گوید: از دیگر اقدامات انجام شده در راستای افزایش ظرفیت پالایشگاه راه اندازی کمپرسور بازیافت گازهای سبک(Off Gas Comp.) در فاز 15 و برنامه ریزی برای راه اندازی کمپرسور مشابه در فاز 16 طی ماه های آینده است.

به گفته وی، با راه اندازی هر کدام از این کمپرسورها روزانه 0.3 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید پالایشگاه اضافه می شود. همچنین از ارسال همین مقدار گاز به فلر نیز جلوگیری به عمل می¬آید.

ولی پور ضمن اعلام کاهش تامین سوخت مورد نیاز پالایشگاه به میزان تقریبی روزانه 0,2 میلیون متر مکعب که منجر به افزایش سالانه 66 میلیون متر مکعب تزریق گاز به خط لوله سراسری میگردد، اذعان داشت این امر با توجه به اصلاح ساختار و منطق کنترل سیستم احیاء درایرهای واحدهای تصفیه LPG انجام پذیرفته و از این طریق بخشی عمده از گاز احیاء این درایرها که قبلاً به سمت فلر هدایت می شده،مورد استفاده قرار گرفته است وجایگزین سوخت دریافتی در بویلرهاگردیده است.


گفتنی است؛ این اقدامات بزرگ و مؤثر در مجموع باعث افزایش تولید و تزریق گاز به خط سراسری به میزان تقریبی 9 میلیون متر مکعب در روز یعنی بیش از 20 درصد افزایش تولید نسبت به نیمه اول سال جاری شده است.

مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۴۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید