جزییات خبر

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان کرد:

کاهش 45 درصدی بازه تعمیرات اساسی در فازهای 9 و 10 پارس جنوبی

افزایش تولید در مجتمع گاز پارس جنوبی با بهینه سازی و کاهش زمان تعمیرات اساسی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ ایرج خرمدل، مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: این پالایشگاه در فاصله سال های 92 تا 97 بازه تعمیرات اساسی خود را 16 روز کاهش داده است.

به گفته وی، این در حالی اتفاق افتاده که حجم کارهای تعمیراتی صورت گرفته در پالایشگاه پنجم در یک بازه زمانی در مقایسه با سایر پالایشگاه های مجتمع بیشتر بوده است.

خرمدل با بیان اینکه کاهش زمان تعمیرات باعث افزایش تولید محصولات پالایشگاه می شود، اظهار داشت: این موضوع صرفه اقتصادی و اجتماعی فراوانی برای کشور دارد که با تلاش کارکنان فازهای 9 و 10 انجام شده است.

گفتنی است؛ فازهای‌ 9 و 10 مطابق طراحی به ‌منظورتولید روزانه‌ 50 میلیون ‌متر مکعب ‌گاز طبیعی، 80 هزار بشکه‌ میعانات ‌گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه ‌یک ‌میلیون ‌تن ‌اتان و یک ‌میلیون ‌و پنجاه‌ هزار تن ‌گاز مایع ‌پروپان‌ و بوتان ‌راه اندازی شده است که در حال حاضر با توجه به بهبود شرایط امکان تولید محصولات بیشتر را نیز داراست.

بر پایه این گزارش، افزایش تولید 16روزه با توجه به کاهش زمان تعمیرات اساسی می تواند منافع چشمگیری عاید کشور کند.

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی در ادامه افزود: در تعمیرات سال جاری 93 درصد درخواست های بازرسی فنی انجام شده است که نسبت به میانگین مجتمع آمار بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه تعمیرات پالایشگاه در زمان برنامه ریزی شده انجام شده است، گفت: در تعمیرات سال 97 هیچ حادثه ناتوان کننده ای نداشتیم.


مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۵۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید