جزییات خبر

آغاز دوازدهمین سال تزریق گاز طبیعی؛

تولید بیش از 213 هزار میلیون متر مکعب استاندارد گاز طبیعی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی

مدیریت پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید پایدار گاز و سایر محصولات این پالایشگاه با گذشت دوازده سال تلاش و فعالیت شبانه‌روزی متخصصان و کارکنان این پالایشگاه خبر داد.

مدیریت پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید پایدار گاز و سایر محصولات این پالایشگاه با گذشت دوازده سال تلاش و فعالیت شبانه‌روزی متخصصان و کارکنان این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد شفیع موذنی، سرپرست مدیریت پالایشگاه سوم ضمن تبریک به مناسبت 12 دی‌ماه سالروز آغاز عملیات تزریق گاز طبیعی پالایشگاه سوم به شبکه سراسری گاز از زمستان سال 83 گفت: پایداری تولید گاز در پالایشگاه سوم در سطح مطلوبی می‌‌باشد و کارکنان این پالایشگاه در سایه همدلی و در جهت شکوفایی اقتصاد کشور و آسایش هم‌وطنان گام برمی‌دارند.

موذنی گفت: این رویداد مهم، مرهون تلاش‌های ارزشمند همه کارکنان در بخش‌های عملیات صنعتی و غیر صنعتی پالایشگاه و ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد.

سرپرست مدیریت پالایشگاه سوم با بیان تولید میعانات گازی در این پالایشگاه گفت: با تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه سوم از آغاز عملیات فرآورش و تولید محصولات در این پالایشگاه، بیش از 335 میلیون و ششصد و بیست و یک هزار بشکه میعانات گازی تولید و صادر شده است.

موذنی با اشاره به این‌که کارنامه‌ی درخشان کارکنان پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبی سبب افتخار و سربلندی کشور می‌باشد افزود: از آغاز اولین عملیات تزریق گاز طبیعی پالایشگاه سوم در دوازدهم دی‌ماه سال 83 تاکنون، بیش از 213 هزار میلیون متر مکعب استاندارد گاز طبیعی به شبکه سراسری جهت تامین پایدار انرژی در کشور ارسال شده است.

وی در ادامه با بیان تولید محصول گوگرد پالایشگاه سوم در همین بازه زمانی خاطرنشان کرد: گوگرد دانه‌بندی شده یا گرانول، مرغوب‌ترین نوع گوگرد می‌باشد که در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود و پالایشگاه سوم توانسته از سال 83 تا پایان آذرماه سال جاری، 805 هزار و هشتصد تن گوگرد را تولید نماید.

سرپرست مدیریت پالایشگاه سوم با اشاره به تولید دیگر محصولات این پالایشگاه خاطرنشان کرد: در همین بازه زمانی تولید بیش از 5 میلیون و 626 هزار تن پروپان، 3 میلیون و 841 هزار تن بوتان و 5 میلیون و 958 هزار تن اتان با همت کارکنان پالایشگاه سوم محقق شده است.

مهندس موذنی در پایان ضمن تشکر از همه کارکنان پالایشگاه سوم اظهار امیدواری نمود که با حفظ شرایط پایدار تولید، همچون سال‌های گذشته در فصل سرما بتوانیم در تامین گاز مصرفی کشور نقش موثر و تعیین کننده خود را به شایستگی ایفا نماییم.

سه
یک

مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵) ۱۰:۰۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید