جزییات خبر

با افزایش 20 درصدی تولید در 9 ماه امسال؛

22 هزار میلیارد درآمد در مجتمع گاز پارس جنوبی حاصل شده است

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از درآمد 5.6 میلیارد دلار، معادل 22 هزار میلیارد تومان، حاصل از ارزش اضافه تولید در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مسعود حسنی، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در آیین آغاز به‌کار مرکز همیار کارکنان(EAP ) در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: برداشت از مخزن مشترک میدان گازی از ابتدای سال تا کنون، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 20 درصد افزایش یافته است.

حسنی در ادامه خاطرنشان کرد: در نه ماه امسال 5.6 میلیارد دلار درآمد معادل 22 میلیارد تومان حاصل از ارزش اضافه تولید نسبت به مدت مشابه سال 94 محقق شده است.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست یکی ار مهمترین اهداف در این مجتمع می‌باشد افزود: برای تحقق اهداف در افق 1404 مجتمع گاز پارس جنوبی در هر 3 ماه، اهداف را پایش و برای رفع اشکالاتی که وجود دارد برنامه‌ریزی و رفع اشکال می‌نماید.

حسنی در ادامه گفت: مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی از سال 83 با تامین 3 درصد از تولید گاز کشور آغاز به کار کرده است و در حال حاضر 63.7 درصد از تولید گاز کشور در این مجتمع پالایش و تامین می‌گردد.

وی افزود: با پایان عملیات توسعه در پارس جنوبی در سال 97، میزان تامین گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی به 80 درصد خواهد رسید که در مجموع 60 درصد از سبد انرژی کشور در این مجتمع تولید خواهد شد.

این مقام مسئول عنوان داشت : در آینده‌ی نزدیک مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید 5 میلیون بشکه میعانات گازی، به معادل دو برابر تولید شرکت بریتیش پترولیم خواهیم رسید.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه عنوان داشت: در پایان سال 97 با تلاش متخصصان و کارکنان جوان ، برداشت 850 میلیون متر مکعب گاز از مخزن مشترک، 720 میلیون گاز شیرین، 4 میلیون گاز ترش، 2 هزار و پانصد تن گوگرد تولید خواهد شد.


مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵) ۰۹:۴۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید