جزییات خبر

با هدف افزایش توان ایمنی؛

عملیات رینگ نمودن مسیر آب آتش نشانی پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی پایان یافت

پروژه رینگ نمودن مسیر آب آتش‌نشانی ناحیه دو و ناحیه سه پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی به منظور افزایش توان ایمنی، تکمیل و راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ، احمد رضا مهاجری، رئیس مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه اول گفت: پروژه رینگ نمودن مسیر آب آتش‌نشانی ناحیه دو و ناحیه سه  به منظور افزایش توان ایمنی، تکمیل و راه اندازی شد.

  وی در ادامه افزود : قبل از اجرای پروژه، خطوط آتش نشانی ناحیه دو  و ناحیه سه تنها بوسیله‌ی یک خط به یکدیگر اتصال یافته بود.

 مهاجری بر همین اساس عنوان داشت: در این حالت در صورت بروز مشکل در شبکه آب آتش نشانی ناحیه دو تمامی خطوط آب آتش‌نشانی ناحیه دو و ناحیه سیزده  نیز از سرویس خارج می شدند و یک محیط بسیار نا ایمن و دارای خطرپذیری بالا بخصوص در ناحیه سیزده  به وجود می‌آمد.

 این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:  با  اجرای این پروژه، خط آب آتش نشانی ناحیه دو  و سه  از سمت شرق به یکدیگر متصل گردید.

  وی با بیان مهمترین دستاورد در این عملیات خاطرنشان کرد:  با انجام  این روش در صورت از مدار خارج شدن ناحیه دو از سرویس به‌دلیل انجام تعمیرات، سیستم آب آتش نشانی ناحیه سیزده قطع نخواهد شد  و ریسک موجود در ناحیه بدون آب آتش نشانی از بین خواهد رفت.

مهاجری گفت: این موضوع به دلیل احداث واحد تولید ماده بودارکننده در ناحیه سیزده که در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت از اهمیت مضاعفی برخوردار است و پیش بینی مسائل ایمنی آینده این واحد را نیز در برمی‌گیرد.

 وی در پایان گفت : مدت زمان انجام این پروژه، با توجه به حجم نسبتا بالای این کار در محیط پالایشگاه، پنج ماه در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه با پیگیری و نظارت مستمر کارکنان بخش مکانیک واحد مهندسی در مدت زمان کمتر از سه ماه این پروژه مهم با تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه اول به اتمام رسید.

 

مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵) ۰۷:۴۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید