جزییات خبر

حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی در مجتمع گاز پارس جنوبی؛

عملکرد وزارت نفت امیدوارکننده است

عملکرد وزارت نفت در تمام حوزه ها بخصوص گاز بسیار امیدوارکننده بوده و برکات ارزشمندی را برای کشور به وجود آورده است

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی, صبح امروز حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی پورمحمدی در پنجمین نشست مدیران کل دفاتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مسیر همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها کاملا رو به جلو و امیدوارکننده است و از این بابت از همه دستگاه‌ها تشکر می‌کنم.

وی ضمن اشاره به سخنان امیدوارکننده مدیرعامل شرکت ملی گاز و همچنین مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: میزان تکرار نام ایران در سخنان کشورهای خارجی به خوبی و بدی و مطالب ابراز شده، نشان از تلاش و مجاهدت شما کارکنان و متخصصان این کشور دارد .

حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی تصریح کرد: آن‌چه که امروز در عرصه جهانی (از ایران) مورد توجه است، لطف و اقتداری است که در منطقه داریم. اقتدار و امنیت در کشور نیز نشان از تلاش‌هایی است که در کشور انجام می‌گیرد.

وی افزود: باید آن‌چه سرمایه و دستاورد کشور ماست را کم نبینیم و نسل آینده را امیدوار کنیم. وزارت نفت در دوره اخیر بسیار شایسته و قابل تقدیر عمل کرده است و کارهای بزرگی را در تمام حوزه‌ها انجام داده است. مجموعه وزارت نفت سرمایه این ملت و مزیت اقتصادی کشور است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: اگر کشور در آینده می‌خواهد به قله‌های اقتدار برسد، چشمه آن صنعت نفت و گاز خواهد بود و سرمایه انسانی رکن اصلی و مهم در توسعه نفت است.

وی با اظهار امیدواری در مورد رشد میزان برداشت گاز از میدان گازی پارس جنوبی گفت: میان برداشت گاز از پارس جنوبی و مخازن مشترک رشد بسیار چشمگیری داشته و همین امر نیز برای کشور ارزش افزوده را به همراه داشته و این‌ها موجبات امیدواری است.

وی با اشاره به رقم بالای تولید گاز طبیعی در کشور در سال جاری در کشور گفت: تلاش فرزندان ما و رساندن گاز به استان سیستان و بلوچستان اتفاق بزرگی بود که باید به طور شایسته انعکاس یابد.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امسال خوشبختانه مثل سال‌های گذشته تراز تجاری کشور افزایش داشته و این تراز در نه ماه ابتدایی امسال مثبت بوده است.

وی با تاکید بر لزوم انعکاس صحیح عملکرد دولت، گفت: تدابیر در افزایش تولید نفت موثر بوده و باید گزارش‌ این امور درست به مردم ارائه شود. بی‌انصافی‌ها را کنار بگذارید و این تلاش‌ها را به‌طور واقعی به مردم گزارش کنید. برای نمونه گازرسانی به زاهدان نیز کار بسیار بزرگی بود.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود به کارهای مختلفی که در زمینه کشاورزی در کشور انجام شده است نیز اشاره کرد وخاطرنشان کرد: در زمینه تولیدات کشاورزی به رقم صد و هجده میلیون تن رسیده‌ایم و در مصرف آب هم پنج در صد کاهش داشته‌ایم.

ایران در تولید محصولات کشاورزی متعدد رتبه دوم تا دهم دنیا را در اختیار دارد. اما بازار صادراتی در کشاورزی هم می‌خواهیم و در همین زمینه نرخ بهره‌وری در کشاورزی را نیز بالا برده‌ایم. پس معادلات را درست محاسبه کنید و پیسرفت‌ها را درست و دقیق به مردم بگویید.

حجت ‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی بخشی از اقتدار کشور در عرصه جهانی را متکی به ثروت فرهنگی برشمرد و گفت: ما دارای ثروت فرهنگی بزرگی هستیم. مقاومت اسلامی از سرمایه‌های فرهنگی کشور ماست و در این زمینه منابع انسانی ما بسیار ارزشمند است. البته بزرگترین ثروت فرهنگی ما امام(ره) و رهبری هستند.

وی افزود: ثروت فرهنگی سرمایه انسانی است. این‌که در جامعه ما عدالت باشد و دریافت‌ها و دستمزدها دقیق باشد. اما مدیران تلاشگر را که زحمات زیادی می‌کشند، نباید تحقیر کنیم و باید آنان را تحسین نماییم. این افراد در گرما و سرما زحمات فراوانی می‌کشند. اسلام نیز بیش از همه به دانش و فن حرفه احترام و ارج می‌نهد و مزد این افراد باید محقق شود.

وزیر دادگستری خاطرنشان ساخت: به لطف خداوند و هدایت و دستورات مقام معظم رهبری و نیز همراهی مردم، جوانان و مدیران و کارکنان، شاهد دستاوردهای بسیاری در کشور هستیم.

ما در این چهار سال مشکلات و کمبودها را مرتفع نموده‌ایم و شاهد رشد تولید در کشور هستیم. تورم را کنترل کرده‌‌ایم و این عدد به زیر ده رسیده است. یکی از نکات برجسته مهم و توسعه اقتصادی، کاهش تورم بوده است که کشور در این زمینه موفق بوده است.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: دستاوردهای کلانی در کشور داشته‌ایم، اما در انتقال این دستاوردها به مردم، با بی‌مهری‌ها مواجه و روبرو هستیم. همه در دستگاه‌ها از دستاوردهایتان بگویید و خودتان آن‌ها را انعکاس دهید. دولت باید توانمندی‌ها را به مردم بگوید.

بازدید از فازهای مختلف پالایشگاه‌های پارس جنوبی و بازدید از دستاوردهای مهم صنعت گاز از دیگر برنامه‌های امروز حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی خواهد بود. مدیران و مسئولین شرکت ملی گاز ایران و مجتمع گاز پارس جنوبی و مقامات استانی از همراهان ایشان هستند.

عکس هفتم
عکس ششم
عکس پنجم
عکس چهارم
عکس سوم
عکس دوم
عکس اول
وزیر دادگستری
موذنی
پنجمین نشست مدیران کل دفاتر مدیریت عملکرد با حضور وزیر دادگستری 21
پنجمین نشست مدیران کل دفاتر مدیریت عملکرد با حضور وزیر دادگستری 20
مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵) ۱۶:۳۸



پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید